• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Застарілі ДБН заважають збільшенню інвестицій у галузь, – Чернишов

Нещодавно Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов розповів про плани Мінрегіону до кінця 2024 року повністю оновити Державні будівельні норми (ДБН). До кінця цього року міністерство запланувало переглянути близько 20 ДБН

Реклама на dsnews.ua

"Застарілі, ще радянські нормативи, лише заважають. Якщо говорити про мою мету – збільшити обсяги інвестицій у галузь, то ДБН заважають. Це стосується всіх рудиментів, наприклад, обовʼязкової наявності сміттєпроводу в підʼїзді тощо. Ми плануємо ліквідувати ДБН, які заважають розвитку будівництва і не впливають на питання безпеки будівлі. Адже якщо подивитися на історію народження та життя норм і правил, то очевидно, що частина СНіПів дійсно застаріли, потрібна актуалізація", – розповів він.                                                                                                                                        

Ініціативу міністерства повністю підтримує і потужний ізраїльський інвестор, компанія EXON CAPITAL GROUP, яка вже присутня на українському ринку, з проектом багатофункціонального комплексу 50 Авеню на Шулявці та також стикнулася з проблемами, озвученими галузевим міністром, при будівництві інвестованих нею об‘єктів в Украйні.

Найважливішими та найбільш актуальними інвестори EXON CAPITAL GROUP вважають зміни будівельних нормативів при компактному розміщенні громадських будинків у комплексах і центрах обслуговування, а також зміни будівельних нормативів у зблокованих та багатофункціональних будинках або в умовах реконструкції, при чому за новими нормативами допускається скорочення нормованої площі ділянки на 25% (для дошкільних навчальних закладів та навчальних закладів, будинків-інтернатів – на 20%).                                      

Також важливими для інвесторів є зміни до нормативних вимог щодо допустимих показників озеленення та площі основних елементів функціонального призначення.

Суттєвою для інвестора є можливість проектувати вбудовані, прибудовані або вбудовано-прибудовані підземні автостоянки до громадських будинків з умовною висотою до 50м включно, що мають до 5 поверхів включно, а автоматизовані підземні автостоянки – до 9 поверхів включно — вважають фахівці EXON CAPITAL GROUP.

"Загалом до кінця року планується перегляд близько 20 ДБН, а до кінця 2024 року Мінрегіон оновить усі 100% ДБН", – роз’яснив Олексій Чернишов. Міністр наголосив, що буднормативи "мають відповідати кращому європейському і світовому досвіду".

    Реклама на dsnews.ua