• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Заступниця Кулеби розповіла голові МЗС Туреччини про "2,5 млн заручників" в окупованому Криму

Реклама на dsnews.ua

Режим, встановлений Росією в окупованому нею Криму, є реальним режимом заручників, де немає свобод

Про це заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова розповіла на зустрічі з міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу в Анкарі, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

«Розповідала (міністру закордонних справ Туреччини — ред.) детально про те, яка ситуація на сьогодні в Криму, в яких умовах живуть 2,5 млн наших громадян. Це є реальний режим заручників, де немає свободи. Розповідала про переслідування Православної церкви України, особливо в контексті отримання Томосу», — поінформувала вона.

Окрім того, на зустрічі в Анкарі йшлося про різні елементи двосторонньої та багатосторонньої співпраці в рамках міжнародних організацій та створення Кримської платформи.

«Так, Криму була приділена чи не головна увага. Розповідала деталі того, як бачимо, роботу Кримської платформи, до якої ми зараз запрошуємо країни. Сподіваємося, що Туреччина приєднається до цієї Кримської платформи», — сказала заступниця міністра.

На своїй сторінці у Twitter за результатами зустрічі Джапарова написала: «Туреччина — стратегічний партнер, який підтримує нас конкретними вчинками, ніколи не визнає окупацію Криму і готовий стояти поруч з Україною та нашими ініціативами».

15 жовтня в Анкарі, під час візиту до Туреччини, Джапарова відвідає Управління з питань закордонних тюрків та споріднених громад (YTB) та Генеральний центр культури та взаємодопомоги кримських тюрків Туреччини, зустрінеться із заступниками міністрів закордонних справ, культури та туризму Туреччини, головою Національної комісії UNESCO Туреччини.

Нагадаємо, в рамках проведення у Турецькій Республіці в період з 15 по 17 жовтня візиту Президента України планується підписання проєкту рамкової військової угоди між Кабінетом Міністрів України та урядом Турецької Республіки.

    Реклама на dsnews.ua