• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Заступник голови КСУ виступив проти рішення про скасування покарання за брехню в декларації

Реклама на dsnews.ua

Заступник глави Конституційного Суду Сергій Головатий назвав "юридично необґрунтованим" рішення КСУ, яким скасовано кримінальну відповідальність за внесення недостовірних відомостей в декларацію, а також позбавлення Нацагентства з питань запобігання корупції низки повноважень

Про це йдеться в розбіжній думці судді, яка оприлюднена на сайті КСУ, передає "ДС".

Головатий зазначив, що визнана неконституційною стаття 366-1 КК встановлює кримінальну відповідальність за подання завідомо недостовірних відомостей або умисне неподання декларації. За його словами, юридична конструкція цієї статті чітко вказує на те, що субʼєкт декларування буде нести відповідальність тільки якщо на момент подачі декларування він знав про недостовірний характер внесених відомостей.

Суддя зазначив, що в статті встановлена межа настання кримінальної відповідальності — відмінність між помилковими і правдивими відомостями не перевищує 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Тобто, відповідальність розмежовується залежно від суми.

"Висновок Суду про неконституційність кримінальної відповідальності за декларування завідомо недостовірних відомостей вважаю юридично необґрунтованим", — підкреслив він.

Головатий вважає, що теза щодо нібито втручання НАЗК в судову систему "не має жодних юридичних підстав".

"Наділення НАЗК окремими контрольними функціями та повноваженнями щодо всіх субʼєктів, на яких поширюється дія закону, включно з суддями системи судоустрою та суддями Конституційного Суду України, не може розглядатись як контроль "над судовою владою". Адже визначені законом повноваження НАЗК не є втручанням в професійну діяльність суддів — здійснення правосуддя, а спрямовано на досягнення легітимної мети — запобіганню корупції в державі", — підкреслив він.

Як повідомляла "ДС", 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів.

НАЗК 28 жовтня в 19:00 відповідно до рішення КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій.

    Реклама на dsnews.ua