• USD 28.4
  • EUR 33.5
  • GBP 36.6
Спецпроєкти

Заступник Кулеби зробив суперечливу заяву щодо визнання паспортів Косова

Реклама на dsnews.ua

Україна почала визнавати паспорти, видані у Республіці Косово, при цьому її незалежність від Сербії не визнає

Про це в інтервʼю албанському телеканалу RTV Ora заявив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар, інформує "ДС".

"Ми офіційно не визнали Косово, але є певні кроки (назустріч). Минулого року ми прийняли рішення працювати з паспортами Косова. Зараз наш посол тут (в Албанії) та посли в інших частинах світу отримали вказівки визнавати ці паспорти та не обмежувати поїздки. Можливо, починаючи з таких невеликих кроків, ми можемо рухатись до певних результатів".

Разом із тим Боднар підкреслив, що ситуація із Косовом не має нічого спільного із "самовизначенням" Криму, про що часто заявляють у РФ, яка також не визнала Косово. "Для нас немає паралелі між цими двома випадками… У випадку з Косовом ми маємо країну, яку визнали низка країн, а у випадку Криму мова йде про територію, яка була відібрана силою Росією", — пояснив він.

Водночас Василь Боднар дав дещо неоднозначну відповідь щодо можливого визнання Косова Україною. "Традиційно ми висловлюємося за територіальний суверенітет країн. Це наш принцип", — зазначив він, проте додав, що з Косовом справа не проста.

Як повідомляє портал "Балканський оглядач", на підставі такої заяви українського дипломата регіональні медіа вже повідомили про можливе визнання Україною Косова.

Офіційних коментарів МЗС України щодо заяви Боднара наразі не надходило.

Довідка. За висновком Міжнародного суду ООН, одностороннє проголошення незалежності Косова у 2008 році не суперечило нормам міжнародного права.

Втім, щодо визнання Косова як незалежної держави у світі немає єдиної думки. На даний час Косово визнано 116 країнами, включаючи США та більшість країн ЄС. Однак відмовилися визнавати Косово Іспанія, Словаччина, Греція, Кіпр та Румунія. Не визнає Косово й Україна. 

    Реклама на dsnews.ua