• USD 40.4
  • EUR 44
  • GBP 51.7
Спецпроєкти

Затримали поляка, який допомагав Росії готувати замах на Зеленського

Затримано громадянина Польщі, який з власної ініціативи почав співпрацю з російськими спецслужбами і намагався їм допомогти організуваьти замах на президента Володимира Зеленського

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Офіс генерального прокурора, передає "ДС".

"За результатами тісної взаємодії Офісу Генерального прокурора, Служби безпеки України та органів правопорядку Республіки Польща затримано громадянина Польщі за підозрою у готовності діяти на користь спецслужб Російської Федерації", — йдеться в повідомленні.

За даними слідства, підозрюваний за власною ініціативою звернувся до представників ЗС РФ щодо готовності співпрацювати з військовою розвідкою РФ. Громадянин мав збирати та передавати Росії інформацію про безпеку аеропорту Жешув-Ясьонка на території Польщі. Це мало, серед іншого, допомогти російським спецслужбам спланувати можливий замах на життя президента Володимира Зеленського під час його перебування в країні.

Про можливе вчинення кримінального правопорушення українські правоохоронці повідомили польським колегам, надавши неспростовні докази у цій справі в рамках надання міжнародно-правової допомоги.

Зловмисник бів затриманий в Польщі. Прокуратура висунула йому звинувачення у готовності діяти на користь іноземної спецслужби. 18 квітня 2024 року Окружний суд Варшави тимчасово арештував чоловіка.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua