• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

"Заважає мова — геть до Ростова": під Радою протестують проти правок до мовного закону (ФОТО, ВІДЕО)

У Києві під будівлею комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики триває акція противників внесення змін до закону про захист державної мови

Максим Бужанський
Максим Бужанський / Facebook.com
Реклама на dsnews.ua

Фото і відео з акції публікує Telagram-канал Pavlovsky News, передає "ДС".

Член комітету і нардеп "ЄС" Володимир В'ятрович повідомив телеграм-каналу, що сьогодні можуть бути схвалені ініціативи депутатів "Слуги народу" Максима Бужанського і Микити Потураєва, які вимагають скасувати або відстрочити мовні штрафи.

В'ятрович уточнив, що ці законопроєкти "грають на руку лише Росії і особисто її президенту Володимиру Путіну". При цьому нардеп упевнений, що голосування в парламенті по цих ініціативах буде заблоковано.

До акції на пару секунд приєднався нардеп "Слуги народу" Микола Тищенко. Він не входить в профільний комітет, але потримав плакат і сказав "Слава Україні".

Нагадаємо, стаття 57 закону про мову, в якій йдеться про штрафи для підприємців за порушення щодо застосування державної мови в сфері обслуговування, вступила в чинності 16 січня 2021 року. А стаття 188-52 Кодексу України про адміністративні правопорушення почне діяти через три роки з дня набрання чинності мовного закону, тобто 16 липня 2022 року. Тому депутати пропонують уніфікувати законодавство.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua