• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Завдяки "Великому будівництву": у Зеленського переконують, що 2021 буде "роком економічного відновлення"

Реклама на dsnews.ua

Радник президента з економічних питань Олег Устенко прогнозує, що у 2021 році українська економіка почне відновлюватися. Підставами росту мають стати покращення інвестиційного клімату та "Велике будівництво"

Про це йдеться у повідомленні на офіційному представництві президента України, передає "ДС".

За словами Устенка, зростанн ю може сприяти виконання Україною «домашнього завдання» з покращення інвестиційного клімату та реалізація кроків зі стимулювання внутрішніх інвестицій. Крім того, сприятимуть позитивні тенденції на зовнішніх ринках та монетарна політика НБУ.

"Якщо говорити взагалі про 2021 рік, ми очікуємо, що це буде рік економічного зростання, рік поступового відновлення і всієї глобальної економіки, і, звичайно, української економіки", – сказав він.

Радник президента визнав, що Україна значною мірою залежить від ситуації на зовнішніх ринках, утім "очікування на 2021 рік позитивне", – сказав Олег Устенко. 

За його словами, протягом останніх місяців на зовнішніх ринках зростали ціни на ті сировинні групи, які експортує Україна, зокрема метали та продукцію сільського господарства. По-друге, покращилася ситуація й на світових фінансових ринках. 

"Взагалі міжнародні ринки виросли більш ніж на 15% за цей час. Це означає, що інвестори, які раніше шукали «тихі гавані», зараз починають шукати можливості для інвестування. Це означає, що Україна, яка знаходиться в групі країн з ринками, що розвиваються, може вже активно конкурувати за ресурс та розраховувати на глобальний захід інвестицій", – зазначив він.

Ще одним додатковим імпульсом для економічного зростання, за словами радника Президента, можуть бути державні програми стимулювання економіки, такі як "Велике будівництво", та спорудження великих інфраструктурних об’єктів.

"Відновлювальна траєкторія буде у 2021 році на рівні 4-4,5% росту. Можливо, зростання буде навіть більшим, якщо вдасться активно залучати в економіку інвестиційний ресурс – і не тільки ззовні, а й всередині країни", – вважає радник президента. 

 Нагадаємо, нещодавно зростання української економіки прогнозував Національний банк.

    Реклама на dsnews.ua