• USD 28.2
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Завод Медведчука збуває нафтопродукти до США, незважаючи на американські санкції проти нього, — "Схеми"

Реклама на dsnews.ua

Американська корпорація ExxonMobil купує продукцію "Новошахтинського заводу нафтопродуктів", розташованого в Росії. Завод контролює родина нардепа від ОПЗЖ, кума президента країни Володимира Путіна Віктора Медведчука, який, в свою чергу, знаходиться під американськими санкціями

Про це йдеться в розслідуванні програми "Схеми: корупція в деталях", передає "ДС" з посиланням на Радіо Свобода.

"Новошахтинський завод нафтопродуктів" розташований в Ростовській області Росії, більшою часткою підприємства володіє дружина Віктора Медведчука Оксана Марченко, що зазначено в декларації політика.

Зазначено, що доставка здійснюється танкерами з нейтральних вод Чорного моря до порту Х'юстона, але контракти укладені не безпосередньо, а через швейцарську фірму-посередника з орбіти одного з депутатів російської Держдуми.

Повідомляється також, що суми контрактів тримаються в секреті, але ринкова вартість аналогічного прямогонного бензину в 2020 році коливалася між 30 і 40 доларами за барель, тому в середньому вартість зазначених поставок з російського заводу Медведчука в штат Техас оцінюється в близько 150 мільйонів доларів.

Напоммнім, за даними ЗМІ, сім'я Віктора Медведчука також володіє в окупованому Криму бізнесом, який з'явився там вже після російської анексії, і нерухомістю.

    Реклама на dsnews.ua