• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Завтра Кабмін збирається обмежити ціну на газ для населення, — ОПУ

Реклама на dsnews.ua

Кабінет міністрів на засіданні в понеділок, 18 січня, планує обмежити ціну на газ для населення до 6,99 гривні за кубометр. Обмеження діятиме до кінця карантину або до 31 березня

Про це на зустрічі з журналістами повідомила заступниця голови Офісу президента Юлія Свириденко, передає ДС за посиланням на РБК-Україна.

"Має бути прийнята постанова, якою з 1 лютого 2021 року на період дії карантину, але не довше ніж до 31 березня 2021 року, встановлена ​​гранична ціна на природний газ на рівні 6,99 гривні", — сказала вона.

Це найнижча ціна, яка склалася на ринку відкрилися і станом на січень 2021 року. Вона враховує ПДВ та плату за транспортування по магістральних газопроводах до внутрішніх точок виходу з ГТС.

Свириденко уточнила, що обмеження ціни стосується договорів між побутовими споживачами й постачальниками, в тому числі постачальником "останньої надії".

Заступниця глави Офісу президента зазначила, що таке рішення прийнято після аналізу ситуації на газовому ринку. Він показав, що після скасування ПСО (пільгових цін для населення) маржа постачальників зросла з 5% до 46%.

Нагадаємо, учора в уряді оприлюднили документ, за яким ціна на газ для населення з 1 лютого повинна становити не більше 6,99 гривень за кубометр.

З 1 січня в Україні підвищилася ціна на газ для населення. Ціни коливаються від 6,99 до 10,8 грн/куб. м залежно від постачальника.

    Реклама на dsnews.ua