• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Збиття MH17: уряд Нідерландів готує позов до ЄСПЛ проти Росії

Реклама на dsnews.ua

Нідерландська влада підтримає індивідуальні позови проти Росії до Європейського суду з прав людини родичів жертв катастрофи малайзійського "Боїнга" в 2014 році в небі над Донбасом

Про це йдеться у повідомленні на сайті уряду Нідерландів 10 липня, передає "ДС".

У заяві також сказано, що Нідерланди нададуть суду всю доступну їм інформацію про катастрофу.

Міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок сказав, що пошук справедливості у цій справі є вищим пріоритетом уряду країни. Подача позову до ЄСПЛ, на його думку, наближає всіх до досягнення цієї мети.

"Подаючи цю міждержавну скаргу, Нідерланди підтримують всіх 298 жертв MH17 17 національностей і їх найближчих родичів", – сказано в заяві.

В уряді зазначають, що Нідерланди надають велике значення зустрічам з представниками Росії з приводу її відповідальності як держави за катастрофу.

"Мета цих зустрічей полягає в тому, щоб знайти рішення, яке віддасть належне за величезні страждання і збиток, заподіяний падінням рейсу MH17. Через майже шість років після катастрофи MH17, в результаті якої загинули всі 298 осіб на борту, прагнення до правди, справедливості та відповідальності залишається головним пріоритетом для уряду Нідерландів. Уряд завжди заявляв, що він не виключає ніяких засобів правового захисту для досягнення цієї мети", – повідомляється в заяві.

В уряді Нідерландів, втім, не уточнили, у чому будуть полягати позовні вимоги і чи вони будуть домагатися компенсації.

Нагадаємо, влітку минулого року слідство у Нідерландах назвало імена чотирьох причетних до катастрофи МН17: Леонід Харченко — українець, воював на боці ДНР; Сергій Дубинський — полковник ГРУ Генерального штабу Збройних сил РФ, голова "ГРУ ДНР", саме його вважають організатором бойового застосування установки "Бук"; Олег Пулатов — підполковник запасу, причетний до перевезення "Бука" і організації охорони району падіння уламків збитого літака; Ігор Гіркін — відставний офіцер Збройних сил РФ, колишній полковник ФСБ, активний учасник російської збройної агресії в Україні.

Всі вони оголошені в міжнародний розшук. Міжнародна Спільна слідча група з розслідування катастрофи МН17 (JIT) також оприлюднила дату, коли відбудеться суд, — 9 березня 2020 року. У МЗС РФ назвали висновки слідчої групи "голослівними звинуваченнями".

24 травня 2018 року Спільна слідча група, до складу якої входять представники Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України, надала додаткові докази ключової ролі Росії в катастрофі рейсу MH17. Група прийшла до висновку, що зенітний ракетний комплекс "Бук", пострілом з якого був збитий літак, належав 53-й зенітно-ракетній бригади Збройних сил РФ, що дислокується в Курську.

Росія постійно заперечує всі результати розслідування. У Москві з його висновками не згодні і стверджують, що воно ігнорує інформацію, надану російською стороною. Згідно з численними доказами рейс MH17 збили проросійські сепаратисти із завезеної з Росії установки ЗРК "Бук".

Сторона звинувачення в суді по справі запропонувала його розгляд по суті в лютому-березні 2021 року.

    Реклама на dsnews.ua