• USD 40.1
  • EUR 43.5
  • GBP 51
Спецпроєкти

Зеленський доручив оновити систему професійних свят: у чому причина

Президент Володимир Зеленський доручив переглянути й оновити систему професійних свят і днів пам’яті в Україні, оскільки змішування сенсів зараз неприпустиме

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це йшлося у традиційному зверненні глави держави до українців, передає "ДС".

Зеленський зазначив, що вже багато років у другу суботу вересня в Україні відзначають одночасно День фізичної культури і спорту та День українського кіно.

"І подібних збігів у нашому календарі надто багато. День юриста і День художника. День будівельника і День працівників ветеринарної медицини. Є збіги професійних днів і днів пам’яті. Зокрема, наступного року, у травні, День памʼяті жертв геноциду кримськотатарського народу збігається з Днем науки. Очевидно, що є багато неприпустимих змішувань сенсів.

Деякі професійні спільноти відзначають свій день ще за радянськими лекалами. Деякі надзвичайно важливі дні пам’яті та дні українських здобутків узагалі не відображені в нашому офіційному календарі. Деякі професійні спільноти, чия робота заслуговує і поваги, і уваги, поки що не мають свого професійного дня – наприклад, спільнота українських істориків.

Власне, я доручив уряду України, відповідним державним інституціям переглянути всю цю систему державної уваги й оновити її справедливо й логічно", — сказав президент.

Нагадаємо, 1 вересня набула чинності календарна реформа ПЦУ, згідно з якою Різдво, Хрещення, Покрова Богородиці та низка інших важливих церковних дат відзначатимуть раніше.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua