• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 38
Спецпроєкти

Зеленський доручив розібратися з ліквідацією Окружного адмінсуду Києва

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський доручив обговорити з Вищою радою правосуддя питання про можливу ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва

Так президент відреагував на петицію з проханням ліквідувати ОАСК, яка набрала необхідну кількість голосів, передає "ДС" зі посиланням на пресслужбу глави держави.

"Порядок утворення та ліквідації судів чітко врегульовано на законодавчому рівні. Відповідно до частини другої статті 125 Конституції України, суд утворюється, реорганізовується і ліквідовується законом, проект якого вносить до Верховної Ради України президент України після консультацій з Вищою радою правосуддя. За результатом розгляду петиції Президент доручив розпочати відповідні консультації з Вищою радою правосуддя", — йдеться в повідомленні.

Як повідомляла "ДС", 26 жовтня петиція на сайті президента про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів. Автором петиції виступив журналіст Данило Мокрик.

У мотиваційній частині зазначено, що ОАСК повністю втратив авторитет, зокрема, через вміст опублікованих Національним антикорупційним бюро в липні 2019 і в липні 2020 записів розмов керівництва цього суду, які свідчать про глибоко вкорінену в суді корупцію та практику неправосудності рішень.

    Реклама на dsnews.ua