• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Зеленський доручив СБУ та МВС забезпечити захист громадян Білорусі

СБУ та МВС доручено вивчити всі ризики та забезпечити безумовний захист для громадян Білорусі, які прибули в Україну впродовж останнього року і яким можуть загрожувати злочинні посягання у зв’язку з їхньою політичною або громадською діяльністю

president.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Відповідне доручення дав президент Володимир Зеленський, інформує "ДС".

"Кожен білорус, який може стати ціллю для злочинців у зв’язку зі своєю публічною політичною позицією, має отримати спеціальний і надійний захист. СБУ та МВС повинні відпрацювати чіткий алгоритм оцінки можливих ризиків, а також систему відповідей на ці ризики, щоб усунути будь-яку загрозу для людей", – цитує слова глави держави його пресслужба.

Як зазначається, наразі визначено перелік громадян Республіки Білорусь, щодо яких уже почали здійснювати відповідні заходи з оцінки ризиків, додаткового супроводу їхнього перебування на території нашої країни та охорони.

Рішення ухвалене у зв’язку з отриманням правоохоронними органами інформації про можливі загрози для низки білоруських активістів, а також через трагічну загибель Віталія Шишова.

"Президент очікує всебічного розслідування всіх обставин загибелі Віталія Шишова, швидкої та повної перевірки інформації, а також регулярного й достатнього інформування суспільства представниками Національної поліції щодо прогресу слідчих у цій справі", — заявили на Банковій.

Примітно, що про доручення Зеленського стало відомо саме тоді, коли до України не пропустили соратника Шишова Родіона Батуліна. Це сталося вранці 4 серпня на прикордонному пункті "Устилуг".

Нагадаємо, про зникнення Віталія Шишова, керівника Білоруського дому в Україні, стало відомо вранці 2 серпня. Активіст нібито вийшов на пробіжку і не повернувся. Він орендував квартиру разом зі своєю дівчиною у Святошинському районі Києва. Останнім часом чоловік скаржився, що за ним ведеться стеження.

3 серпня поліція Києва повідомила, що громадянина Білорусі Віталія Шишова знайшли повішеним в одному з київських парків, неподалік від місця його проживання. Поруч з тілом активіста були знайдені його особисті речі, зокрема мобільний телефон.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua