• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Зеленський доручив уряду готуватися до 35-річчя Чорнобильської катастрофи

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський підписав указ "Про невідкладні заходи щодо забезпечення екологічної безпеки та підготовку заходів до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи"

Про це напередодні ввечері, 9 грудня, повідомила пресслужба голови держави, інформує "ДС".

"Кабінет міністрів має вжити невідкладних заходів щодо поліпшення протипожежного та санітарного стану лісів на території зони відчуження і зони безумовного (обовʼязкового) відселення, зокрема на лісових територіях Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

Крім того, уряд повинен проаналізувати та актуалізувати законодавство щодо подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та щодо соціального захисту постраждалих громадян, а також забезпечити контроль за ефективним використанням бюджетних коштів, передбачених на відповідні цілі", — йдеться в повідомленні.

Згідно з указом Зеленського, Кабмін має затвердити план заходів на річницю катастрофи. Він повинен передбачати проведення 26 квітня 2021 року у Києві та Київській області заходів з нагоди річниці катастрофи; проведення у закладах освіти та закладах культури інформаційних, просвітницьких, культурно-мистецьких та інших заходів, а також широке висвітлення таких заходів.

Також планується провести в Україні тематичну міжнародну конференцію.

Довідка. Чорнобильська катастрофа – техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена двома тепловими вибухами і подальшим руйнуванням четвертого енергоблока Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території України, в ніч на 26 квітня 1986 року.

    Реклама на dsnews.ua