• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Зеленський готовий знизити ціну на транзит газу для Європи та надати ПСГ

Президент Володимир Зеленський провів переговори з головою Європейської Комісії Урсулою фон дер Ляєн, під час яких обговорив ситуацію на Донбасі та міграційну кризу на кордоні Білорусі з країнами Євросоюзу, а також ситуацію в енергетиці

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби глави держави, повідомляє "ДС".

Глава держави поінформував голову ЄК про розвиток ситуації на Донбасі, а також про зусилля України, спрямовані на мирне врегулювання. Зеленський подякував за непохитну підтримку суверенітету та територіальній цілісності нашої держави.

Сторони обговорили загострення ситуації на європейсько-білоруському та українсько-білоруському кордонах. Співрозмовники констатували, що ця ситуація є гібридною атакою, яка потребує спільних зусиль та взаємодії.

Президент розповів про кроки України щодо зміцнення кордону з Білоруссю. У цьому контексті обговорювалися шляхи розширення співробітництва у міграційній сфері та можливості залучення допомоги ЄС для облаштування українсько-білоруського кордону.

Володимир Зеленський та Урсула фон дер Ляєн також детально обговорили питання енергетичної безпеки Європи. У зв'язку з цим президент вкотре наголосив, що проект "Північний потік – 2" є насамперед загрозою безпеці для всієї Європи.

Президент подав низку пропозицій, спрямованих на запобігання енергетичній кризі в Європі, зокрема створення регіональної платформи щодо зміцнення енергетичної безпеки.

Зеленський зазначив, що наша держава готова знизити вартість транзиту газу та надати власні підземні сховища для зберігання стратегічного резерву палива.

Президент також висловив подяку ЄС за виплату наприкінці жовтня другого траншу макрофінансової допомоги у розмірі 600 млн. євро.

Як повідомляла "ДС", раніше Україна запропонувала транзитні потужності до Угорщини для мінімізації наслідків аварії на газопроводі "Турецький потік".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua