• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Зеленський хоче відновлювати пам'ятники культури

Реклама на dsnews.ua

Президент України Володимир Зеленський вітає офіційне відкриття відреставрованої Андріївської церкви, яка з вівторка, 15 грудня, відкриє двері для всіх відвідувачів

Про це йдеться в повідомленні на сайті глави держави, передає "ДС".

Зазначається, що щонеділі та на свята тут відбуватимуться богослужіння, а в інші дні церква працюватиме як музей.

"Радію, що ця унікальна пам’ятка архітектури нарешті відкриває двері для відвідувачів після тривалої реставрації. Відтепер кияни та гості столиці зможуть на власні очі побачити її чудову архітектуру та живопис. Упевнений, що наступного року матимемо ще більше таких приємних приводів для радості, адже у 2021 році розпочинаємо відновлення великої кількості пам’яток культури та архітектури України в межах Національної програми "Велике будівництво". Спільними зусиллями ми зможемо відновити багато унікальних об’єктів і зберегти їх для нащадків", — сказав Зеленський.

Нагадаємо, реставрація Андріївської церкви тривала 11 років. За цей час майстри відновили оригінальний колір стін, укріпили схил, фундаменти церкви та стилобату.

Також проведено реконструкцію іконостасу авторства архітектора Бартоломео Растреллі, якому повернуто автентичне розташування ікон.

У будівлі встановлено сучасне освітлення. Для людей з вадами зору та дитячих екскурсій майстри вилили з гіпсу окремі елементи оздоблення храму, щоб до них можна було доторкнутися та відчути їхню форму.

Андріївська церква, що розташована на Андріївському узвозі у Києві, споруджена за проєктом архітектора Бартоломео Растреллі у стилі бароко. Вона є пам’яткою архітектури та монументального живопису XVIII ст. світового значення, входить до складу Національного заповідника "Софія Київська". Церкву внесено до попереднього списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

    Реклама на dsnews.ua