• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Зеленський хоче спільно з ООН розробити план по відновленню Донбасу

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський закликав ООН спільно розробити план заходів щодо відновлення Донбасу після деокупації і взяти участь в реалізації проєкту щодо забезпечення регіону питною водою

Про це український лідер сказав під час зустрічі з координатором системи ООН в Україні та з гуманітарних питань Оснат Лубрані, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу глави держави.

Президент також запросив ООН взяти участь в реалізації проєкту щодо забезпечення регіону питною водою.

"Хотіли б, щоб ви звернули увагу на такий важливий проєкт, який нам дуже складно витягнути тільки за рахунок бюджету України, — це питання питної води для Донбасу. Хочу нагадати, що підприємство "Вода Донбасу" забезпечує весь Донбас — не тільки контрольований українською владою, але і той Донбас, який тимчасово окупований", — сказав Зеленський.

Він зазначив, що мова йде як про реконструкцію, так і про будівництво мережі водопроводу.

Глава держави нагадав, що в реалізації проєкту бере участь Швейцарія, і президент цієї країни особисто відвідувала підприємство і регіон під час останнього візиту в Україну.

Крім того, за словами Зеленського, на Донбасі активно будують і ремонтують дороги. "Це важливо для об'єднання," зшивання "країни", — підкреслив президент.

Координатор системи ООН підкреслила, що люди на Донбасі бачать і цінують розвиток інфраструктури, це має велике значення для життя.

У цьому контексті Зеленський нагадав про ініціативу України створити в Києві штаб-квартиру Міжнародного офісу по протидії дезінформації і пропаганді.

Зеленський також акцентував увагу на важливості подальшого активної взаємодії офісу координатора з органами державної влади з метою підтримки України в тих сферах і в тих регіонах, які мають найбільшу потребу в цьому, перш за все мова йде про Донецьку та Луганську області.

Співрозмовники також обговорили допомогу Україні від ООН в боротьбі з пандемією коронавірусу.

Як писала "ДС", раніше президент Володимир Зеленський констатував дію режиму припинення вогню на Донбасі, незважаючи на провокації проросійських бойовиків. За його словами, перемир'я дозволило мінімізувати втрати з боку українських військових.

    Реклама на dsnews.ua