• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Зеленський і Разумков публічно посварилися на засіданні фракції "Слуги народу"

Реклама на dsnews.ua

На засіданні провладної фракції "Слуга народу", яке відбулося 15 грудня, сталася відкрита словесна перепалка президента Володимира Зеленського і спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова

"Офіційною" причиною публічного конфлікту стала незгода Разумкова із запропонованою главою держави кандидатурою першого віцепремʼєр-міністра. На цю посаду Банкова "проштовхує" колишнього заступника голови НАК "Нафтогаз України" Юрія Вітренко, йдеться у матеріалі Depo.ua "Кадрові качелі: Навіщо публічно посварилися Зеленський та Разумков".

"Засідання фракції "Слуга народу" показало всю глибину розколу у фракції. Де-факто партія розкололася на умовних прихильників олігарха Коломойського (близько 60 людей), людей, які орієнтувалися на Разумкова і ситуативно на Ахметова (45-50 людей), на ображену групу Павлюка і на тих, хто до них ситуативну приєднався (до 40 нардепів)… Все почалося зі словесною перепалки між Разумковим та президентом щодо кандидатури першого віцепремʼєра Вітренка", — йдеться у статті.

Як зазначається, Вітренко, який був присутній на засідання фракції, йде саме по квоті Коломойського. За даними джерел видання, Разумков запитав безпосередньо у кандидата, "чи не соромно ексзаступнику голови "Нафтогазу" відсуджувати у держави 8 млн доларів за Стокгольмський арбітраж і чи не соромно йому за те, що підняв ціну на газ вдвічі".

"Відповіді Вітренка не відрізнялися ніякою оригінальністю, він сказав те, що й завжди – про перемогу над Росією тощо. Але більш цікавою стала словесна перепалка спікера та президента. Між ними давно немає позитивних емоцій, і Разумков давно шукав привід до публічної конфронтації (якщо закрите засідання можна вважати публічним заходом). До повного розриву не дійшло, але контури були показані", — зазначає автор публікації.

В цілому, вважає він, "слуги" "знову поставили віз перед конем": замість того, щоб спочатку порахувати голоси, підв’язати кадрові рішення до бюджету, провести велику кулуарну роботу – все було зроблено для того, щоб відбулася публічна сварка".

    Реклама на dsnews.ua