• USD 27.7
  • EUR 32.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Зеленський ініціює план з подолання проблем ветеранів та сімей загиблих військових (ФОТО)

Реклама на dsnews.ua
Президент України Володимир Зеленський взяв участь у першому засіданні Консультативної ради у справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України

Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті глави держави, передає "ДС".

На засіданні також був присутній керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

Починаючи зустріч, Володимир Зеленський зазначив, що зрозуміти проблеми ветеранів і сімей героїв, які полягли за незалежність нашої держави, можуть тільки безпосередні учасники бойових дій. Тому одним із завдань ради стане напрацювання відповідного плану роботи з подолання проблем ветеранів.

"Нам потрібен глобальний план. Нормальна, жива стратегія. Щоб ми з вами побачили: що ми зможемо вирішити постановою уряду, то законом; це - за підтримки президента, а це - з бізнесом", - сказав Володимир Зеленський.

За словами глави держави, Консультативна рада, наприклад, може приєднатися до напрацювання законопроекту про діяльність приватних військових компаній.

"Є два проекти закону про приватної армії, які не зареєстровані в парламенті. В одному з них не передбачено ніяких обмежень. Це законопроект про те, щоб та чи інша бізнес-група могла офіційно зробити для себе приватну армію. А це дуже небезпечно", - зазначив президент і додав, що Консультативна рада у справах ветеранів міг би допомогти розробити збалансований законопроект.

Володимир Зеленський зазначив, що першочергові законодавчі напрацювання варто запропонувати вже найближчим часом, щоб парламент устиг ухвалити їх до закриття нинішньої сесії.

Голова Консультативної ради Сергій Куніцин подякував президенту за створення такого дорадчого органу і зазначив, що рада буде допомагати владі уникати дублювання та прийняття незбалансованих рішень.

"Для нас головне, щоб нас підтримували в тому, що стосується учасників бойових дій, сімей загиблих та військовополонених. Щоб все це проходило наші експертні оцінки. Тоді і вам буде легше, і нам перед бійцями не соромно", - сказав Сергій Куніцин.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак розповів, що Консультативна рада, що складається з семи підгруп, буде збиратися щотижня. Такий графік допоможе органу швидко напрацьовувати рішення. Перше робоче засідання має відбутися наступного тижня.

Нагадаємо, 2 червня 2020 Президент України Володимир Зеленський своїм Указом № 209/2020 створив Консультативну раду по справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України. Дорадчий орган повинен діяти для забезпечення захисту прав, свобод і законних інтересів ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) захисників України та учасників бойових дій на території інших держав, а також осіб, які незаконно перебувають на тимчасово окупованій території України.

    Реклама на dsnews.ua