• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Зеленський із прем'єркою Естонії підписав спільну заяву про підтримку вступу України до ЄС

Президент Володимир Зеленський провів зустріч з премʼєр-міністром Естонії Каєю Каллас, яка перебуває в Україні з робочим візитом

Володимир Зеленський та Кая Калас
Володимир Зеленський та Кая Калас / President.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Глава держави висловив подяку естонській стороні за незмінну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, зокрема в контексті непостійного членства Естонії у Раді Безпеки ООН у 2020-2021 роках, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу президента.

«Знаю, що вчора ви були на Донбасі, зокрема на КПВВ «Станиця Луганська» та КПВВ «Щастя». Я дякую вам за це й від себе особисто, і від усіх громадян України. Для мене важливо, щоб лідери інших країн приїжджали та бачили на власні очі ситуацію на Донбасі, бачили наше ставлення до громадян, які живуть на контрольованій українською владою території», – зазначив Володимир Зеленський.

Він також подякував Естонії за постійну допомогу в медичній реабілітації українських військовослужбовців та за виділення фінансової допомоги в розмірі 500 тис. євро на гуманітарні цілі в Донецькій та Луганській областях. 

Президент України відзначив готовність естонської сторони долучитися до співпраці у межах саміту Кримської платформи у Києві 23 серпня 2021 року.

Зі свого боку Кая Каллас подякувала Зеленському за теплий прийом.

«Україна завжди в серці естонського народу. І ми завжди максимально намагаємося підтримати Україну на всіх можливих майданчиках – це Європейський Союз, НАТО, ООН», – наголосила вона.

Також у пресслужбі повідомили, що окрему увагу співрозмовники приділили першочерговим крокам України у напрямку поглиблення відносин з Європейським Союзом. Володимир Зеленський наголосив на стратегічній меті України щодо набуття повноправного членства в ЄС та висловив подяку Естонії за "традиційно активну підтримку в реалізації цього амбітного завдання".

Також вказується, що за результатами переговорів Зеленський та Каллас підписали Спільну заяву щодо пріоритетних напрямів двосторонньої співпраці.

Підкреслюється, що у документі окремо зафіксована готовність Естонії підтримати майбутній вступ України до ЄС та налаштованість сприяти нашій державі у досягненні критеріїв членства.

Нагадаємо, також Каллас зустрілася у Києві з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою. Ключовими темами зустрічі стали протидія України російській агресії, що триває, майбутній саміт Кримської платформи, способи зміцнення партнерства між країною, стимулювання торгівлі та економічної співпраці.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua