• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Зеленський мав виступати українською на iForum-2019, - Верховний Суд

Реклама на dsnews.ua

Верховний Суд Ураїни визнав, що президент зобов’язаний спілкуватися державною мовою під час виконання службових обов’язків

Відповідне рішення Велика Палата ВС ухвалила 7 жовтня, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу Суду.

Як повідомляється, особа звернулася до суду з позовом, у якому просила визнати протиправним спілкування президента України 23 травня 2019 року на форумі інтернет-діячів iForum-2019 недержавною мовою та зобов’язати його утриматися від спілкування недержавною мовою на всій території України при здійсненні повноважень.

"Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду відмовив у задоволенні заявлених позивачем вимог у повному обсязі", — йдеться у повідомленні. 

У Суді зазначили, що розглянувши апеляційну скаргу позивача, Велика Палата ВС вказала на те, що під час виконання службових обов’язків президент України зобов’язаний спілкуватися державною мовою. Водночас за дії, вчинені в межах політичної діяльності, а не під час виконання передбачених Конституцією повноважень, президент несе політичну, а не юридичну відповідальність. 

Враховуючи викладене, Велика Палата ВС закрила провадження у справі, оскільки заявлені позивачем вимоги не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства. 

Нагадаємо, у травні 2019 року Зеленський виступив на форумі інтернет-діячів незабаром після інавгурації, розмовляючи російською мовою. Тоді ж він анонсував створення "держави в смартфоні".

У вересні 2019 року львівський активіст Святослав Літинський програв суд проти Офісу президента з вимогою надати український переклад російськомовної промови Володимира Зеленського на iForum. У своїй позовній заяві Літинський просив Львівський окружний адмінсуд визнати протиправною бездіяльність Офісу президента щодо неналежного розгляду запиту, а також зобовʼязати надати письмовий переклад промови президента.

    Реклама на dsnews.ua