• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Зеленський має особливу нелюбов до української культури, - В'ятрович

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський всупереч Конституції України протягом трьох тижнів не підписує закон про підтримку культури на час карантину

Про це сьогодні заявив народний депутат фракції "Європейська Солідарність" Володимир Вʼятрович, інформує "ДС".

"У Володимира Зеленського якась особлива нелюбов до української культури, бо вже три тижні він не підписує закон про підтримку культури та креативних індустрій. Хоча кожен день зволікання зменшує шанси на виживання установ і бізнесів у цій галузі, що потерпають від руйнівних дій нинішньої влади", — написав Вʼятрович у себе в Facebook.

На його думку, "нова влада завдала подвійного удару по культурних індустріях – через різке скорочення бюджету і через драконівські карантинні заходи без жодних компенсацій". Саме законопроєкт про підтримку культурних індустрій №3377, зазначає Вʼятрович, "покликаний пом’якшити цей удар".

"Проєкт передбачає грантову підтримку культурних ініціатив та індустрій та надає їм низку тимчасових пільг. Розуміючи, як люди чекають на цей закон, ми ухвалили його максимально оперативно. 16 червня він був проголосований в цілому 343 голосами, проти не було жодного голосу. 22 червня спікер направив закон на підпис президенту. І все, тиша. Минуло три тижні, а закон так і не підписаний. Хоча стаття 94 Конституції дає главі держави 15 днів, щоб підписати або заветувати закон. Цей термін минув, і на такий випадок Конституція містить чітку вимогу", — наголосив нардеп.

Він зазначив, що навіть якщо Зеленський і мав намір ветувати закон про підтримку української культури, він втратив таке право і зобов’язаний підписати закон.

"Оскільки нинішній президент, на жаль, постійно порушує Конституцію і закони, дуже важливо, щоб представники культури чітко і голосно нагадали президенту про його прямий обов’язок", — резюмував Вятрович.

    Реклама на dsnews.ua