• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Зеленський нагадав про Всеукраїнський референдум про незалежність

Реклама на dsnews.ua

Україна має всі шанси бути потужною та конкурентоспроможною державною вже незабаром, але це можливо за однієї простої умови – якщо всі громадяни разом докладуть для цього свої зусилля

Про це сьогодні заявив президент Володимир Зеленський з нагоди 29-ї річниці Всеукраїнського референдуму про незалежність, інформує "ДС".

"Хоч це й не передбачено правилами правопису, але я гадаю, що слово "Незалежність" варто писати з великої літери. На знак безмежної поваги до всіх, хто століттями за неї боровся, та як символ того, як багато вона для нас означає. Вперше розповідаючи дітям, що таке Незалежність України, її суверенітет, свобода та самостійність, можна почути їхнє щире здивування: "А що, хіба може бути якось інакше?" На це запитання 29 років тому наше суспільство дало, без перебільшення, історичну відповідь: інакше бути не може", — написав глава держави у себе в Facebook.

Він нагадав, що 1 грудня 1991 року відбувся Всеукраїнський референдум, на якому понад 90% громадян сказали незалежній Україні "так". 

"Понад 28 мільйонів голосів стали одним, потужним голосом українського народу, щоб промовити на весь світ: "Ми хочемо й будемо жити у своїй державі – у вільній Україні". Згодом ми зрозуміємо, що здобуття Незалежності не означає остаточного завершення боротьби. Що її потрібно захищати зі зброєю в руках, ціною власного життя. Ми робимо це сьомий рік поспіль. Робимо все для настання миру та повернення своїх територій. Заради майбутніх поколінь та їхніх щирих здивувань: "А хіба може бути інакше, як вільна, єдина та незалежна Україна?" — запитав Зеленський.

Не оминув він увагою й своїх опонентів. "Давайте задумаємося про це й будемо пам’ятати щоразу, коли так кортить розпочати фейсбук-баталію з власними співвітчизниками на тему "Хто більше, краще та правильніше любить Україну?" Головне ж сьогодні полягає в тому, що у нас є все необхідне, аби ми стали потужною та конкурентоспроможною країною. І Україна має всі шанси бути саме такою вже незабаром. Але це можливо за однієї простої умови – якщо всі ми разом докладемо для цього свої зусилля", — резюмував президент.

Довідка. 1 грудня 1991 року на території колишньої УРСР відбувся Всеукраїнський (загальнонаціональний) референдум щодо проголошення незалежності України. На референдум було винесено одне питання: "Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?". Текст Акту, ухвалений Верховною Радою 24 серпня 1991 року, було наведено у виборчому бюлетені. Громадяни України висловились на підтримку незалежності. У референдумі взяли участь 31 891 742 особи — 84,18% населення України. З них 28 804 071 особа (90,32 %) проголосувала "за".

    Реклама на dsnews.ua