• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Зеленський нагадав, що Друга світова забрала понад вісім мільйонів українських життів

Українські військові зараз боронять Україну на сході, як предки українців 76 років тому під час Другої світової війни

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це президент Володимир Зеленський сказав у відеозверненні, оприлюдненому у Telegram, передає "ДС".

"Сьогодні наші мужні хлопці та дівчата боронять Українську державу, наш суверенітет і територіальну цілісність. Заради миру й процвітання незалежної України. Заради наступних поколінь. Заради того ж самого, за що 76 років тому наші дідусі та бабусі з кожного куточка України захищали рідну землю, боролися з нацизмом та перемогли", — сказав Зеленський.

Він також наголосив, що за квиток у цей світ наші предки заплатили понад вісім мільйонів людських життів.

"Понад вісім мільйонів загиблих українців. Більше, ніж населення Києва, Одеси, Харкова, Львова та Дніпра разом узятих", — сказав президент.

Зеленський звернув увагу, що у світі, де існує понад сім тисяч різних мов, є одна, особлива, яка щороку 8 травня, у День пам’яті та примирення, об’єднує багато народів світу: "Коли ми плачемо однією мовою. Коли ми мовчимо однією мовою. Це мова безмежної шани й поваги до пам’яті про мільйони людей, які загинули у Другій світовій війні».

Він додав, що як і торік, перебуває на Луганщині, в Міловському районі, неподалік села Півнівка, де в грудні 1942-го року почалося вигнання гітлерівських окупантів з української землі.

"Сьогодні в цьому місці з’явився Дзвін пам’яті. Кожен його удар означає, що ми ніколи не забудемо, що зробили наші предки, щоб наступні покоління українців могли вільно жити на своїй землі, у своїй державі в мирі та злагоді. Вічна памʼять усім, хто загинув під час Другої і, вірю, останньої світової війни", — сказав президент.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський на Луганщині відвідав меморіал «Україна — визволителям» та вшанував памʼять загиблих у Другій світовій війні.

Зазначимо, що сьогодні, 8 травня, в Україні відзначають День памʼяті і примирення, присвячений десяткам мільйонів загиблих у Другій світовій війні. З 2015 року в нашій країні ця памʼятна дата відзначається нарівні з країнами Європи та США.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua