• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Зеленський наказав відновити довіру до Конституційного Суду

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський підписав указ про введення в дію рішення РНБО щодо відновлення довіри до конституційного судочинства

Указ № 477/220 про рішення РНБО від 29 жовтня 2020 року "Про вжиття заходів для відновлення нормативно-правового регулювання діяльності антикорупційних органів та довіри до конституційного судочинства" розміщений на сайті глави держави, передає "ДС".

"Для відновлення нормативно-правового регулювання діяльності антикорупційних органів та довіри до конституційного судочинства Кабінет Міністрів має невідкладно вжити заходів щодо ведення Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", — сказано в документі.

Також Кабмін має забезпечити доступ Національного агентства по запобіганню корупції для виконання відомством повноважень.

Рекомендується вирішити питання щодо підготовки та внесення на розгляд Верховної Ради невідкладний законопроєкт про відновлення доброчесності конституційного судочинства в інтересах народу України.

Комісії з питань правової реформи рекомендовано активізувати діяльність з підготовки пропозицій щодо судової реформи.

Контроль за виконанням рішення РНБО покладається на секретаря Олексія Данілова.

Як повідомляла "ДС", 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів.

НАЗК 28 жовтня відповідно до рішення КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій.

Європейський Союз направив лист до Верховної Ради і Офісу президента, в якому йдеться про занепокоєння і стурбованість щодо рішення КСУ. Посли країн "Великої сімки" також стурбовані зусиллями скасувати антикорупційні реформи.

29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій. Відповідне рішення було оприлюднено на сайті уряду.

    Реклама на dsnews.ua