• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Зеленський наказав жорсткіше карати злочинців у сфері екології

Посилення боротьби з правопорушеннями у екологічній сфері має бути одним з основних завдань кримінальної політики у державі

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / twitter.com/ZelenskyyUa
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на Twitter-сторінці президента України Володимира Зеленського, передає "ДС".

"У людства немає запасної планети. В українців немає запасної України. Посилення боротьби зі злочинами у сфері екології має бути серед пріоритетів кримінальної політики. А українська природа має бути чистою та безпечною для здоровʼя і життя", — написав він.

Пресслужба президента уточнює, що президент записав відеозвернення для спільної наради керівників правоохоронних та інших державних органів з питань дотримання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, протидії кримінальним правопорушенням проти довкілля.

У пресслужбі президента нагадали, що Конституція України гарантує кожному громадянину право на безпечне для життя та здоров’я довкілля.

Водночас, за словами глави держави, сьогодні погіршення якості повітря, питної води, продуктів є актуальною проблемою, що має негативний вплив на тривалість життя, захворюваність, і це питання турбує увесь світ.

Володимир Зеленський наголосив, що населення України та світу дедалі більше відчуває наслідки зміни клімату та зростання техногенного навантаження на довкілля – процеси нераціонального використання природних ресурсів, деградації лісів, водних басейнів, сільськогосподарських угідь, а також неефективність системи поводження з побутовими та промисловими відходами набули масштабного характеру.

Президент нагадав про екологічне лихо від незаконного видобутку бурштину.

"Вже реалізовано низку кроків щодо легалізації видобутку та притягнення до відповідальності незаконних видобувачів", — повідомляють у його пресслужбі.

«Проте ще недостатньо інформації про покарання за резонансні злочини у цій сфері, передусім – вчинені організованими групами. Хотілося б також почути, що зроблено для приведення у придатний стан лісових земель, які в результаті варварського полювання на бурштин перетворилися на пустелі», – зазначив Володимир Зеленський.

Крім того повідомляється, що болючою темою залишається необхідність посилення охорони лісового фонду України. У 2019 році глава держави підписав закон про заборону здійснення суцільних рубок на гірських схилах Карпатського регіону.

«Але громадяни поки що не отримали належної інформації про ліквідовані злочинні схеми у сфері обігу деревини, зокрема й посадки чиновників, причетних до них. Слабкою є й протидія контрабандному переміщенню деревини через митний кордон України», – наголосив президент.

Також глава держави акцентував увагу на зоні відчуження довкола Чорнобильської АЕС, де 30 років триває безпрецедентний процес самовідновлення природних комплексів, притаманних цій території в минулому, без втручання людини.

«Це унікальний процес! Тому головною метою діяльності в Чорнобильській зоні є мінімізація екологічно негативних наслідків аварії та безумовна безпека в поводженні з радіоактивними відходами», – зазначив Володимир Зеленський.

«Масштаби та суспільна небезпека екологічної злочинності вимагають від правоохоронних та інших державних органів роботи на 200 відсотків своїх можливостей. Посилення боротьби з правопорушеннями у сфері охорони довкілля повинно бути одним із основних пріоритетів кримінальної політики», – наголосив глава держави.

Президент нагадав про свої слова на Генеральній Асамблеї ООН про те, що світ не має запасної планети.

«Сьогодні можу сказати вам: у нас немає запасної України. Вона має бути квітучою, мальовничою, з прекрасними лісами, чистими морями, річками, озерами та чистим повітрям, яким на повні груди будуть дихати наступні покоління українців. А всі, хто заважає цьому – від злочинців до державних службовців, що їх прикривають, мають споглядати чисте українське небо через ґрати», – резюмував Володимир Зеленський.

Нагадаємо, американський підприємець, генеральний директор компанії SpaceX і Teslа Ілон Маск, який у січні став найбагатшою людиною світу, вирішив розпродати все майно заради заселення Марса.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua