• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Зеленський має намір завершити децентралізацію і озвучив три фінальні завдання

Президент України Володимир Зеленський 25 лютого на засіданні Ради розвитку громад і територій закликав завершити реформу децентралізації і назвав три ключові завдання на шляху до цього

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Офісу президента, передає "ДС".

Зеленський підкреслив, що остаточно децентралізація ще не завершена і у цьому році необхідно вирішити кілька важливих завдань.

"Перше — ми повинні прийняти, нарешті, зміни до Конституції щодо відносин між центральними і місцевими органами влади", — підкреслив президент.

Він зазначив, що мається на увазі інститут префектів і ліквідація місцевих адміністрацій.

"Префекти контролюватимуть дотримання Конституції і законів на кожній території та стануть запорукою унітарного устрою нашої держави. Я хотів би закликати нардепів від усіх депутатських фракцій і груп прийняти зміни до Конституції України щодо децентралізації", — додав він.

"Друге завдання — розробити та прийняти нормативні акти, які враховують специфіку самоврядування у наших міських громадах, дадуть містам імпульс для розвитку", — підкреслив Зеленський.

Третім завданням Зеленський назвав розробку та прийняття законодавства про місцеві референдуми.

"Це посилить вплив громад на діяльність місцевої влади. Ми повинні вийти на остаточну форму управління на місцевому рівні: громади вирішують, люди впливають і разом з державою контролюють", — зазначив президент.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua