• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Зеленський натякнув, що хотів би побувати в Китаї, і згадав Мао Дзедуна

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський заявив, що для нього "було б великою честю відвідати чарівний Китай"

Про це він заявив китайському інформаційному агентству «Сіньхуа», передає "ДС" з посиланням на пресслужбу голови держави.

Так, за словами Зеленського, Україна розвивається та рухається вперед.

"Так само я хочу бачити рух вперед в українсько-китайських відносинах. На моє переконання, настав час надати нашому діалогу нових імпульсів. Гадаю, що для цього ми маємо відновити повноцінний політичний діалог між нашими державами. Маємо відновити динаміку двосторонніх контактів на рівні міністерств і відомств, на рівні очільників урядів, парламентів та, безумовно, лідерів. Буду радий вітати Голову КНР Сі Цзіньпіна в Україні. Для мене було б великою честю відвідати чарівний Китай", — сказав президент України.

Він також привітав Китай та лідера країни Сі Цзіньпіна з річницею утворення КНР.

"1 жовтня 1949 року на центральній площі міста Пекіна тодішній китайський лідер Мао Цзедун оголосив про утворення Китайської Народної Республіки та відкрив нову сторінку кількатисячолітньої книги історії Китаю. Сьогодні Китай – найбільший світовий експортер широкого спектру продукції, світовий лідер на ринку електронної комерції та онлайн-послуг, друга найбільша економіка світу за номінальним обсягом ВВП. Ми бачимо, як ваша країна продовжує оновлюватися, вдосконалюватись і розвиватися, досягаючи нових цілей, долаючи виклики сьогодення", — сказав Зеленський.

Він також висловив упевненність, що "завдяки мудрому керівництву, далекоглядній політиці, налаштованості на перемогу китайський народ реалізує всі свої амбітні плани".

"Щиро вітаю Голову Китайської Народної Республіки пана Сі Цзіньпіна, а також весь китайський народ з національним святом. Бажаю дружньому Китаю нових успіхів і звершень. З Днем утворення Китайської Народної Республіки!", — підсумував Зеленський.

Нагадаємо, Зеленський також заявив "Сіньхуа", що Китай завжди був і залишається серед пріоритетів української зовнішньої політики. Українська влада, за його словами, приділяє розвиткові взаємодії з КНР особливу увагу.

    Реклама на dsnews.ua