• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Зеленський назвав відносини з Китаєм пріоритетом для зовнішньої політики України

Реклама на dsnews.ua

Китай завжди був і залишається серед пріоритетів української зовнішньої політики. Українська влада приділяє розвиткові взаємодії з КНР особливу увагу

Про це президент України Володимир Зеленський заявив китайському інформаційному агентству «Сіньхуа», передає "ДС" з посиланням на пресслужбу голови держави.

"Відносини України з КНР – це давня історія політичного та культурного діалогу, економічної взаємовигідної співпраці, поваги до вибору шляху розвитку один одного. Наші країни мають усі необхідні передумови для розбудови дружніх, взаємовигідних відносин та прагматичної співпраці", — сказав він.

За словами Зеленського, з часу встановлення дипломатичних відносин у 1992 році Україна та Китай досягли значних успіхів у розбудові політичного діалогу та практичного співробітництва – "від перших міждержавних контактів і створення двосторонніх механізмів співпраці до стратегічного партнерства, десятиліття зі встановлення якого ми відзначатимемо наступного року".

"Сфера наших інтересів у співпраці з Китаєм завжди була надзвичайно широкою. Втім, нові часи диктують нові вимоги – і, на моє переконання, маємо вдихнути у наші взаємини нове життя", — зазначив Зеленський.

За його словами, на геополітичній мапі світу існує кілька центрів сили, і "Китай, безумовно, один із них".

"Мені приємно констатувати, що українсько-китайська взаємодія завжди базувалася на міцному фундаменті взаємної поваги до суверенітету, територіальної цілісності й незалежності, невтручанні у внутрішні справи та визнанні обраного народом шляху розвитку. Ці непорушні базові принципи і їхня тверда підтримка з боку Китаю мають для нас важливе значення, особливо в останні роки російської агресії проти моєї держави", — підкреслив президент України, додавши, що Китай завжди був і залишається серед пріоритетів української зовнішньої політики.

Глава держави зазначив, що президент та уряд України приділяють розвиткові взаємодії з КНР особливу увагу.

"Маємо спільно попрацювати над виробленням нової стратегії, нового бачення, нових точок зростання. Впевнений, що реалізації цього сприятиме чергове засідання Комісії зі співробітництва між урядом України та урядом Китайської Народної Республіки, над організацією якого активно працюють обидві сторони. Аналіз нинішнього стану співпраці, спільне формування нового порядку денного і є основними завданнями цього двостороннього органу", — заявив Зеленський.

Він також додав, що Україна має значний потенціал для співпраці з Китаєм у різних сферах, "співмірний або навіть більший, ніж у багатьох інших східноєвропейських країн". .

"Китай упевнено посів першу сходинку в рейтингу наших найбільших торговельних партнерів: торік наш товарообіг сягнув близько $13 млрд. І дедалі впевненіше Китай виходить на провідні позиції серед основних експортних партнерів України. Переконаний, що нинішні показники можуть бути суттєво збільшені", — зазначив президент.

За його словами, Україна намагається перестати бути "виключно сировинним постачальником".

"Однак важливе не лише зростання показників торгівлі, а й диверсифікація товарів, збільшення високотехнологічної продукції та продукції з високим ступенем обробки, високою доданою вартістю. Україна працює над тим, щоб вийти з категорії виключно «сировинного» постачальника. Впевнені, що нам буде що запропонувати, серед іншого й Китаю", — сказав він.

За його словами, Україна готова працювати над пошуком нових можливостей для подальшого розширення двосторонньої торгівлі та економічної співпраці в межах Комісії зі співробітництва між урядами наших країн.

"Хочу окремо наголосити, що Україна стала однією з перших країн, яка підтримала ініціативу Голови КНР пана Сі Цзіньпіна «Один пояс, один шлях». Україна має унікальне географічне розташування – на східному кордоні ЄС, на шляху з Азії у Європу, а також між Чорним і Балтійським морями. У нас є необхідний економічний і промисловий потенціал для ефективної участі в цьому амбітному проекті", — зазначив Зеленський.

Серед пріоритетних напрямів практичної співпраці він згадав кредитно-інвестиційну, агропромислову, машинобудівну і транспортну сфери. Зеленський зазначив, що Україна має значний науковий і освітній потенціал, багату культуру. Все це, за його словами, дає хороші можливості для нарощування обсягів торговельно-економічної співпраці, активізації двосторонніх гуманітарних контактів та обмінів.

"Для створення кращих умов розвитку туризму з 1 серпня Україна запровадила тимчасовий безвізовий режим для китайських туристів. Ми будемо й надалі намагатися покращувати умови для взаємних поїздок громадян двох країн, щоб вони мали кращі можливості для знайомства з багатою історією та культурою України й Китаю", — нагадав Зеленський.

Він також додав, що "одним із кроків у напрямку культурного зближення між нашими дружніми народами має стати системна підготовка в Україні фахівців-китаєзнавців".

"Уже зараз китайська мова вивчається в загальноосвітніх школах та закладах вищої освіти. В Україні близько 500 китаїстів щороку отримують дипломи філологів. Ми маємо кваліфікованих перекладачів", — запевнив Володимир Зеленський.

Він додав, що "українці завжди цікавилися історією, культурою та мовою чарівного й загадкового Китаю"

Президент, крім того зазначив, що КНР досліджують українські економісти, юристи та історики, а українські фахівці охоче беруть участь у міжнародних наукових конференціях китаєзнавців.

"Сьогодні тисячі українських спеціалістів працюють у Китаї в різних галузях, починаючи з викладацької діяльності і закінчуючи IT. Звісно, нам було б приємно бачити нашу фахову молодь у себе вдома. І це те, чого ми прагнемо. Втім, упевнений, наші китайські друзі цінують досвід і фаховий рівень українців. Яскраве свідчення цього – сотні зацікавлених китайських абітурієнтів, охочих щороку отримати дипломи українських вишів", — підсумував Зеленський.

Нагадаємо, раніше міністр Кабміну Олег Немчінов зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом КНР в Україні Фань Сяньжун. На зустрічі обговорювалася ініціатива щодо прокату китайських фільмів та дублювання їх українською мовою, зокрема, і на стрімінгових платформах

    Реклама на dsnews.ua