• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Зеленський не ввів у дію санкції РНБО проти Януковича і Ко, прийняті три тижні тому

Президент України Володимир Зеленський досі не підписав указ про запровадження санкцій, прийнятих Радою національної безпеки і оборони 19 березня у відношенні експрем'єр міністра Миколи Азарова, колишнього президента Віктора Януковича та інших осіб

Микола Азаров і Віктор Янукович
Микола Азаров і Віктор Янукович
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні адвоката Азарова Євгена Пеліхоса в Facebook, передає "ДС".

"Так, згідно з Конституцією України та Закону України про "Раду національної безпеки і оборони" рішення РНБО вводяться у дію указами президента України. Згідно з інформацією на офіційному сайті РНБО, з посиланням на президента України, дані санкції відносно Миколи Азарова були запроваджені", — пише юрист в Facebook.

Для уточнення інформації щодо запровадження санкцій стосовно колишнього премʼєра його адвокат направив запит до РНБО.

У відповіді на запит відомство вказало, що станом на 31 березня обмежувальних заходів відносно Миколи Азарова запроваджено не було.

"Станом на 31.03.2021 рішення Ради національно безпеки і оборони від 19 березня 2021 року "Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) "не введено в дію", — йдеться в документі.

Також на сайті президента з 31 березня не зʼявлялося інформації про підписання ним указу, яким би запроваджували прийняті на засіданні РНБО 15 березня санкції. Таким чином, рішення Ради нацбезпеки не вводиться в дію вже три тижні.

"Вважаю, що в демократичній, правовій державі неприпустимо публічно повідомляти про запровадження персональних санкцій, нібито за дії, що загрожують національній безпеці, при тому, що дане рішення три тижні не діє до сих пір", — прокоментував ситуацію Євген Пеліхос.

Новость Совета национальной безопасности и обороны Украины о принятии стратегического для всего государства решения о...

Posted by Евгений Пелихос on Thursday, April 8, 2021

Нагадаємо, 19 березня відбулося чергове засідання РНБО, на якому прийняли новий пакет санкцій проти колишніх високопоставлених чиновників і правоохоронців-зрадників, зокрема й президента-втікача Віктора Януковича та експремʼєра Миколи Азарова.

Як повідомляла "ДС", в Офісі президента хочуть розгляду справи про державну зраду експрезидента Віктора Януковича за прискореною процедурою. Крім того, у Зеленського вимагають не допускати допиту Януковича в судовому процесі в режимі відеозвʼязку.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua