• USD 28.6
  • EUR 34.2
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Зеленський не зможе звільнити суддів Конституційного суду. Політолог розповів, що може зробити президент

Реклама на dsnews.ua

Засідання РНБО, скликане президентом Володимиром Зеленським сьогодні, навряд чи матиме серйозні юридичні наслідки для суддів Конституційного суду, бо звільнити їх в законний спосіб неможливо. Єдине, що може президент — це внести в Верховну Раду закон, який передбачає відновлення е-декларування

Про це в коментарі "ДС" заявив політолог Вадим Денисенко.

"Згідно з законодавством, звільнити суддів Конституційного суду можна лише за вичерпним переліком причин. Жодну з цих причин Президент застосувати просто не може. Якщо ж хтось думає, що можна внести зміни до закону про цей суд, то для цього потрібно 300 голосів, а їх в Раді просто не існує. Тому говорити про якісь швидкі зміни в Конституційному суді — це міф або повний правовий "бєспрєдєл", — пояснив Денисенко.

За його думкою, єдине, що може зробити Зеленський – це внести, як невідкладний, закон про відновлення е-декларування.

"І з певними натяжками, він теоретично може бути проголосований в Раді. Хоча, знову-таки, 226 голосів у Зе-більшості нема", — підкреслив експерт.

Також виходом з ситуації Денисенко назвав комплексне перезавантаження всіх органів, що конфліктують.

"Тоді, можна було б говорити про пошук компромісів. Інакше, ми матимемо часткові рішення, які навряд чи погасять проблему навіть у короткостроковому періоді… Що має зробити Зеленський? Одночасно звільнити і призначити 20-25 людей. Але йому пропонують зняти одного-двох і подивитися, що буде далі. Тому ми семимильними кроками йдемо до глобальної кризи управління державою", — сказав він. 

Також політолог нагадав, що тепер вірогідність отримання кредиту МВФ до кінця року остаточно зникла.

"І тут у нас теж є вікно можливостей. Питання тільки в тому, чи захоче влада почати шукати гроші за межами МВФ. Поки все виглядає так, що по всім напрямкам будуть прийматися виключно часткові рішення, які на секунду гаситимуть пожежу, а потім будуть ще більше заганяти країну в тупик", — уклав він.

Як повідомляла "ДС", КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, скасовано право НАПКА вести моніторинг доходів і витрат суддів.

Євросоюз направив лист ВР і ОПУ, в якому йдеться про можливість припинення дії безвізового режиму з Україною через рішення КСУ.

Президент Володимир Зеленський скликав на 29 жовтня термінове закрите засідання Ради національної безпеки і оборони.

"Нищівні удари, які завдаються досягненням країни у сфері боротьби та ефективної протидії корупції в Україні, не можуть залишатися поза увагою. Необхідна негайна та жорстка оцінка рішенням окремих суб’єктів, дії яких стають дедалі суспільно небезпечнішими", — сказав Зеленський.

    Реклама на dsnews.ua