• USD 28.2
  • EUR 34.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Зеленський незаконно агітував за кандидата від "Слуги Народу" в Кривому Розі, - КВУ

Реклама на dsnews.ua

Президент України Володимир Зеленський проводив агітацію за кандидата від своєї ж партії "Слуга Народу" Дмитра Шевчика під час робочої поїздки до Кривого Рогу 26 листопада

Про це йдеться у звіті Комітету виборців України, який було оприлюднено сьогодні, 2 грудня, інформує "ДС".

В Комітеті нагадали, що під час обговорення екологічної ситуації у Кривому Розі та перспектив розвитку міста, Зеленський побажав перемоги для кандидата від "Слуги Народу". "Бажаю удачі. Відверто бажаю вам перемоги. Зараз подивимося вашу презентацію. Ви одужуйте і може з вашою перемогою нам вдасться, щоб одужало місто", — заявив тоді глава держави.

"Крім того, коментарі агітаційного характеру було розміщено на офіційному веб-сайті президента України. У статті під назвою "Життя в Україні має бути комфортним, безпечним і сучасним – президент під час обговорення перспектив розвитку Кривого Рогу" розміщено інформацію про те, що участь в обговоренні перспектив розвитку міста, крім президента України, взяв кандидат на посаду криворізького міського голови Дмитро Шевчик. Наведено цитату із виступу кандидата… Також на офіційному веб-сайті президента наведено коментарі керівника передвиборчого штабу Дмитра Шевчика Олександра Вешнякова", — йдеться у повідомленні.

КВУ розцінює заяви президента України як агітацію на користь кандидата від партії "Слуга Народу" та прояв адміністративного ресурсу із використанням офіційного веб-сайту глави держави.

"Пряма агітація президентом України під час виконання ним своїх повноважень в ході робочих зустрічей є недопустимою практикою, що суперечить міжнародним стандартам вільних та чесних виборів. Відповідно до ч.1 ст.51 Виборчого кодексу України передвиборна агітація — це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата, партію (організацію партії) — суб’єктів виборчого процесу", — заявляє Комітет. 

Нагадаємо, другий тур виборів міського голови Кривого Рогу заплановано на 6 грудня.

    Реклама на dsnews.ua