• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Зеленський – про КСУ: цей орган став синонімом недовіри

Відбудову довіри до Конституційного суду України потрібно починати практично з нуля

Голова КСУ Олександр Тупицький
Голова КСУ Олександр Тупицький
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Розвиток правосуддя» у Києві, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу голови держави.

«На жаль, цей орган став синонімом недовіри, і сьогодні вже йдеться не про її відновлення, а про фактично побудову цієї довіри з нуля. Формат, у якому має працювати КСУ, – це прозорий добір суддів, доброчесність, етика, чіткі процедури та порядок ухвалення рішень», – зауважив президент.

Глава держави нагадав, що для пошуку шляхів розв’язання проблем у судовій системі він утворив Комісію з питань правової реформи.

«Це експертна, неполітизована платформа для підготовки стратегічної візії – тобто комплексу законодавчих змін, що усунуть недоліки та дадуть відповідь на питання, яку судову систему матиме Україна через кілька років та за яких умов ми досягнемо міжнародних стандартів здійснення правосуддя», – резюмував Володимир Зеленський.

Як повідомляла "ДС", Володимир Зеленський заявив, що Конституційний суд почне працювати, як тільки вдасться позбутися від його глави Олександра Тупицького — його відсторонено від посади, однак він продовжує ходити на роботу.

Нагадаємо, Зеленський відсторонив Тупицького від виконання обовʼязків судді, про що раніше просив Офіс генерального прокурора.

19 січня співробітники Управління держохорони відмовилися пропускати Олександра Тупицького в КСУ.

В цей же день Державне бюро розслідувань заявило, що Тупицькому повідомили про підозру. Главу КСУ підозрюють у правопорушеннях, передбачених ч. 2 ст. 384, ст. 386 КК України про дачу завідомо неправдивих свідчень, штучне створення доказів і підкуп свідка.

20 січня Тупицький також не зміг потрапити до будівлі КСУ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua