• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Зеленський обговорив із президентом Єгипту проєкти у космічній та оборонній галузях

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Єгипту Абделем Фаттахом Ас-Сісі

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / president.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні сайту глави держави, передає "ДС".

Глава Української держави запросив Абделя Фаттаха Ас-Сісі відвідати Україну з візитом.

Також Зеленський відзначив важливість подальшої співпраці з Єгиптом, який є головним торговельним партнером України в Африці, та підтвердив готовність розвивати двосторонні відносини та нарощувати постачання вітчизняної продукції на ринок Арабської Республіки Єгипет.

Зі свого боку Абдель Фаттах Ас-Сісі наголосив, що його країна зацікавлена у розширенні відносин з Україною в усіх сферах, зокрема у створенні хабу українських компаній та їхній участі в єгипетських індустріальних зонах.

З метою інтенсифікації двосторонньої співпраці лідери держав домовились про проведення найближчим часом засідання Міжурядової спільної комісії з економічного та науково-технічного співробітництва між Україною та АРЄ, а також переговорів на рівні міністрів закордонних справ.

Президент Єгипту відзначив позитивний розвиток міжлюдських контактів між двома країнами та поінформував, що українці становлять більшість серед іноземних туристів в АРЄ.

Зеленський подякував за впровадження україномовної "гарячої лінії" для надання консультативних послуг українським громадянам, які перебувають на території Єгипту.

Сторони обмінялися думками щодо заходів для запобігання поширенню пандемії, які здійснюються в обох країнах.

Окремо співрозмовники обговорили перспективи та конкретні проєкти у сфері військово-технічної співпраці. Президент України наголосив, що незадіяним залишається потенціал співробітництва в космічній галузі.

Також лідери держав обговорили можливість створення нових форматів співпраці на вищому рівні.

Зеленський поінформував президента Єгипту про результати проведення установчого саміту "Кримської платформи".

Нагадаємо, у п'ятницю, 24 вересня, за ініціативою очільника Європейської комісії "За демократію через право" (Венеціанська комісія) Джанні Букіккіо відбулася його телефонна розмова з президентом України Володимиром Зеленським.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua