• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Зеленський обговорив з Дудою пандемію, Донбас і День незалежності

Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з лідером Польщі Анджеєм Дудою

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС".

Особливу увагу було приділено проблемі енергетичної безпеки в Європі. Лідери скоординували кроки щодо подальшої протидії реалізації проекту російського магістрального газопроводу "Північний потік — 2".

"Цей проект, по суті, – пастка для всієї Європи. Його не можна допустити. Подальше посилення санкцій проти цього проекту – це гарантія енергетичної безпеки Європи", — сказав Зеленський.

Співрозмовники обговорили заходи по боротьбі з коронавірусом. Зеленський подякував польському колезі за ініціативу передати Україні 1 200 000 доз вакцини AstraZeneca, яку Польща планує отримати в рамках спільних закупівель ЄС.

Також піднімалися питання інфраструктурних обʼєктів поблизу кордону між Україною і Польщею, ситуації на Донбасі.

Зеленський також запросив Дуду взяти участь в урочистих заходах з нагоди 30-річчя незалежності України і в саміті "Кримської платформи".

Дуда подякував за запрошення взяти участь в "Кримській платформі" і запевнив, що зробить все можливе, щоб відвідати святкування річниці незалежності України.

Як повідомляла "ДС", раніше президенти Польщі і Литви Анджей Дуда та Гітанас Науседа акцентували на підтримці територіальної цілісності України, а також задекларували необхідність прийняття нової програми дій для проекту "Східне партнерство".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua