• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Зеленський обговорив з Ердоганом НАТО, кримських татар і поставки газу

Президент Володимир Зеленський провів телефонні переговори з турецьким лідером Реджепом Таїпом Ердоганом і обговорив питання двостороннього порядку денного, а також інтеграцію України в НАТО і проблеми кримських татар

фото Reuters
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС".

Зеленський подякував Туреччині за рішучу підтримку України на шляху до набуття повноправного членства в НАТО, зокрема під час Брюссельського саміту Альянсу, а також заявив про важливість подальшого розвитку стратегічного партнерства.

«Поглиблення взаємодії між Україною та Туреччиною – важливий чинник забезпечення миру і стабільності в Чорноморському регіоні, і реальним прикладом такої роботи є взаємодія у форматі «Квадрига», — зазначив президент.

Зеленський і Ердоган обговорили перспективи взаємодії в енергетичній сфері, зокрема питання диверсифікації джерел і маршрутів поставок природного газу. Лідери домовилися спільно опрацювати варіанти взаємодії в цій галузі.

Президенти відзначили активізацію роботи щодо укладення Угоди про зону вільної торгівлі.

Окремо Зеленський відзначив важливість прийняття Закону «Про корінні народи України», зокрема для кримських татар.

Лідери країн підтвердили домовленість провести наступне засідання Ради стратегічного партнерства в Україні.

Президент України також подякував Ердогану за тверду підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, за невизнання окупації Криму та захист прав і законних інтересів кримськотатарського народу.

Як повідомляла "ДС", раніше президент Володимир Зеленський анонсував, що незабаром Україна отримає турецькі безпілотники Bayraktar, через які раніше президент РФ Володимир Путін погрожував Реджепу Таїпу Ердогану.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua