• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Зеленський обговорив з прем'єром Словаччини євроінтеграцію і аеропорт в Ужгороді

Президент Володимир Зеленський під час телефонної розмови з прем'єр-міністром Словаччини Едуардом Хегером обговорив військову ескалацію з боку Росії і питання двостороннього співробітництва

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС".

Так, особливу увагу було приділено ситуації з безпекою на сході України. Премʼєр Словаччини висловив стурбованість у звʼязку з нарощуванням російської військової присутності біля українських кордонів і запевнив у твердій підтримці його країною суверенітету і територіальної цілісності України.

Зеленський, зі свого боку, подякував словацькій стороні за підтримку в питаннях європейської інтеграції України і висловив сподівання щодо подальшого поглиблення практичної взаємодії в цій сфері.

Зеленський і Хегер також обговорили двосторонні відносини, зокрема в сфері транспорту та прикордонного співробітництва. Президент заявив про зацікавленість України в якнайшвидшому відновленні повноцінної роботи міжнародного аеропорту «Ужгород».

«Розраховую на вашу особисту підтримку в завершенні Словаччиною внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності угодою щодо аеропорту «Ужгород» незабаром. Сподіваюся, що вже скоро ми зможемо відновити повноцінну роботу аеропорту», — підкреслив Зеленський.

Президент України відзначив також позитивну динаміку в зменшенні черг на українсько-словацькому кордоні.

«Важливо налагодити спільний прикордонний і митний контроль зі Словаччиною. Це також допоможе нам у боротьбі з контрабандою. Прошу вашого сприяння у прискоренні укладення угоди про спільний прикордонно-митний контроль на кордоні між нашими країнами», — зазначив Зеленський.

Крім того, Зеленський запросив премʼєра Словаччини відвідати Україну з візитом.

Як повідомляла "ДС", з 1 червня поточного року відновить роботу аеропорт "Ужгород", з якого будуть здійснюватися регулярні рейси до Києва.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua