• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Зеленський образився на російського режисера Андреасяна через Карабах і свого сина

Реклама на dsnews.ua

Україна виступає категорично проти будь-яких кривавих конфліктів на відміну від "іншої відомої країни", у тому числі проти загострення карабаського конфлікту

Про це заявив президент України Володимир Зеленський, відповідаючи на звинувачення російського режисера вірменського походження Саріка Андреасяна, інформує "ДС".

Глава держави вранці 3 листопада оприлюднив розлогий пост, в якому звернувся до Андреасяна, звинувативши його у розповсюдженні пропагандистських фейків про причетність України до карабаського конфлікту. Той раніше опублікував у себе в Instagram пост, в якому звинуватив Україну в постачанні фосфорних бомб до Азербайджану.

"Правду можна зрозуміти, просто критично оцінивши інформацію у медійному просторі з огляду на те, скільки фейкових вкидів було за останні роки. Тому дуже коротко дозволю собі окреслити аксіоматичне.

По-перше, Україна виступає проти будь-яких кривавих конфліктів. Ми не підтримуємо ескалації. І не підживлюємо протистояння. Просто тому, що самі переживаємо вже сьомий рік дуже жорстоку війну. І це інший емоційний фон. Ми категорично проти війн і проти провокацій на військову тематику. Підтвердженням цього є наше прагнення до миру.

По-друге, нам прекрасно відомо, хто й чому вкидає подібну "інформацію". У нас вже є імунітет до всього цього. Є він і у Європи. А вам потрібно якнайшвидше його сформувати. Бо це як ковід – дуже підступний ворог, який не знає кордонів. Тому частіше мийте руки після контактів з відомою пропагандою.

По-третє, я переконаний, що завдання всіх митців, усіх діячів культури – допомагати деескалації, гасити агресивні емоції, не посилювати суперечності й тим більше не поширювати фейки. Коли говорять митці, мають замовкнути гармати. Так?

По-четверте, в Україні проживає велика вірменська громада, яка є органічною частиною українського суспільства. Для нас це надзвичайно важливо", — написав Зеленський у себе в Facebook (а також в Telegram і Instagram).

Допис Зеленського
Допис Зеленського

Він також нагадав російському режисеру, з яким, до речі, співпрацював раніше, що той мовчки спостерігав на агресію проти України.

"У мене є до тебе, Сарік, одне питання, яке саме зараз можна поставити. Питання непросте. Бо це про цінності, про людську нормальність, про щирість. Де ж був ти, коли війна прийшла до України і коли гинули наші діти? Коли гинули громадяни України вірменського походження, а їх не один і не два, а десятки! Що особисто ти сказав тоді проти агресії? Нічого? Розумію. Тому що це була не твоя війна! А сьогодні страшно стало, тому що цей жах прийшов і до твоєї домівки. Для мене особисто все чітко й просто: я завжди за справедливий мир. І Україна точно не підтримує будь-яке постачання зброї будь-кому. На відміну від іншої відомої країни, яка якраз і постачає зброю всім. Бо війни для неї – це хліб і кров. Мораль не може бути подвійною – для себе та для інших. Подумай про це. І, до речі, мого сина не звуть Марком" — висловився український президент, жодного разу не використавши слово "Росія".

Допис Зеленського
Допис Зеленського

У своєму пропагандистському дописі Андреасян зазначив офіційний акаунт Зеленського, додав теги #армения, #арцах (самоназва Нагірного Карабаху, — прим. "ДС"), #stopazerbaijansaggression, і #stopaliyev і дописав наступне: "І якщо вже така історія, хотів би сказати, що КРИМ НАШ". На цю заяву Зеленський не відреагував. Нових заяв чи коментарів самого Андреасяна поки що не надходило.

Як повідомлялося, раніше міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський розповів про домовленості з турецькою компанією Bayrakatar про розміщення в Україні виробництва безпілотних літальних апаратів. Це БПЛА, які використовуються армією Азербайджану. У вірменському сегменті соцмереж розгорнули акцію "Не купуйте українське" зі звинуваченнями України в тому, що та нібито виробляє і поставляє до Азербайджану двигуни для "Байрактара".

    Реклама на dsnews.ua