• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Зеленський оцінив перші карантинні вихідні

Реклама на dsnews.ua

Президент України Володимир Зеленський назвав введення карантину вихідного дня "правильним кроком"

Про це він заявив після того, як йому доповіли під час онлайн наради, що карантин вихідного дня зменшив пересування та контакти між українцями у великих містах з населенням понад 100 тис. на 18,5% у суботу та на 27% у неділю, передає "ДС" із посиланням на пресслужбу Офісу президента.

"Вважаю, що Україна зробила правильний крок. Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила, що вихідними фіксують найбільшу кількість нових випадків зараження. Зменшення контактів між людьми – це порятунок життів. Водночас треба відновити та вдосконалити всі програми економічної допомоги підприємцям, працівникам, які втратили роботу, самотнім людям", – сказав він. 

У свою чергу, прем’єр-міністр Денис Шмигаль та голова МВС Арсен Аваков зазначили, що на вихідних практично всі великі мережі торговельних центрів, магазинів непродовольчих товарів, розважальних закладів були зачиненими, а поліція працювала на запобігання можливих скупчень людей. Складні ситуації в окремих областях виникли з продовольчими ринками.

Також Шмигаль додав, що уряд уже реалізує та підготував додаткові заходи для підтримки бізнесу та людей, які втратили частину доходів через карантин вихідного дня.

"Зокрема, ми відновлюємо підтримку для малих підприємців з дітьми, програму з часткового безробіття, коли компенсується частина зарплати робітника. Також будуть діяти «кредитні канікули» для бізнесу в рамках програми «5-7-9», визнання карантину вихідного дня форс-мажором, що допоможе бізнесу в питанні оренди та виконанні інших зобов’язань", – уточнив він.

Нагадаємо, 11 листопада Кабмін запровадив карантин вихідного дня в Україні з 14 листопада — з 00:00 суботи до 00:00 понеділка.

16 листопада в ВР зареєстрували постанову про скасування карантину вихідного дня. Відповідну рекомендацію парламент надає Кабміну.

    Реклама на dsnews.ua