• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Зеленський схвалив невідкладні заходи щодо інтеграції України в НАТО

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, який вводить в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) "Про невідкладні заходи щодо поглиблення інтеграції України до Організації Північноатлантичного договору"

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Відповідний документ №307/2021 разом із зазначеним рішенням Ради був оприлюднений на сайті президента в пʼятницю, 23 липня, передає "ДС".

"Увести в дію рішення РНБО від 4 червня 2021 року "Про невідкладні заходи щодо поглиблення інтеграції України до Організації Північноатлантичного договору" (додається, таємно, без пунктів 3, 5, 7, 8 – нетаємно). Контроль за виконанням рішення Ради національної безпеки і оборони України, введеного в дію цим Указом, покласти на Секретаря Ради національної безпеки і оборони України", — йдеться в документі.

Так, Кабмін повинен протягом двох місяців проаналізувати виконання річних нацпрограм під егідою Комісії Україна-НАТО та вжити заходів щодо підвищення їх реалізації. Також уряд повинен опрацювати питання утворення в органах влади окремих структурних підрозділів з питань вступу України до НАТО.

Протягом трьох місяців уряд має опрацювати питання формування національної системи переходу сектору безпеки і оборони на стандарти НАТО, а також забезпечити перехід на нову систему оборонних закупівель.

Міністерство оборони має вжити заходів з метою невідкладного призначення військового представника Місії України при НАТО.

Крім того, Міноборони разом з МЗС, Держспецзвʼязку, СБУ, розвідкою та іншими держорганами має протягом трьох місяців погодити з НАТО питання співпраці з Україною за цілою низкою напрямків, зокрема, участі українських військових у місіях НАТО.

Документ також дає доручення СБУ продовжити супроводження реформи служби, а також підготувати законопроект для оновлення закону про державну таємницю.

Ще декілька доручень під грифом "секретно". Виконання всіх цих доручень має наблизити Україну до членства в НАТО.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua