• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Зеленський оконфузився, вдягнувши замість вишиванки російську косоворотку (ФОТО)

Президент України Володимир Зеленський оконфузився, вдягнувши замість вишиванки російську косоворотку

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

На це звернули увагу користувачі Twitter, де глава держави розмістив своє фото з дружиною з нагоди Дня вишиванки, передає "ДС".

"Вишита сорочка – наша гордість, наш символ і скарб. Вона – наша сила й ідентичність. Вона – одне з сердець України, яке ніколи не перестане битися. З Днем вишиванки!" — написав Зеленський.

Однак уважні користувачі соцмережі помітили, що Зеленський вдягнутий у російську косоворотку. Її особливість у тому, що це — чоловіча сорочка з косим коміром, тобто розріз із застібкою у неї збоку, а не посередині, як у більшості звичайних сорочок. За версією академіка Д.С. Лихачова, такий крій був придуманий спеціально, щоби під час роботи не випадав натільний хрестик. Перші зображення сорочки з такою застібкою відносяться до XV століття. Носили їх як повсякденні сорочки і як нижню солдатську білизну. Залежно від багатства обробки косоворотки ділилися на «робочі» і «святкові». На людях їх одягали навипуск із поясом.

Нагадаємо, у четвер, 20 травня, в Україні відзначають День вишиванки. Свято покликане зберегти традиції носіння національного одягу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua