• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Зеленський оглянув нові потяги, які закупили для "Великого будівництва" "Укрзалізниці"

Президент України Володимир Зеленський оглянув новий дизель-поїзд ДПКр-3, який збудували на Крюківському вагонобудівному заводі. Потяг відповідає європейським стандартам, тому може використовуватись як для потреб українців, так і для експорту

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.

Потяг підходить для курсування на приміських та регіональних маршрутах. За словами міністра інфраструктури Олександра Кубракова, в рамках масштабного оновлення парку "Укрзалізниці" за програмою президента Володимира Зеленського "Велике будівництво", планують замовити 20 дизель-поїздів ДПКр-3 упродовж наступних 2 років.

"Це будуть регіональні експреси, які можуть поїхати за напрямками Ізмаїл – Одеса, Харків – Краматорськ, Харків – Лозова, Харків – Попасна", – зазначив міністр.

Очікується, що нові дизельні поїзди ДПКр-3 вийдуть на регіональні маршрути Львів – Тернопіль – Чернівці (ч/з Заліщики) – Коломия, Попасна – Куп’янськ – Харків – Суми – Ворожба. "Укрзалізниця" вже отримала перші два такі потяги. Один з них курсує за маршрутом Коломия – Ківерці ("Прикарпатський експрес"). 

Ще один поїзд УЗ отримає наприкінці листопада цього року. А у першому кварталі наступного року КВБЗ відправить 2 поїзди на маршрут Київ – Аеропорт "Бориспіль".

Нещодавно КВБЗ також підписав контракт з "Укрзалізницею" на постачання партії нових пасажирських вагонів в рамках проєкту City Express програми Володимира Зеленського "Велике будівництво". Проєкт спрямований на розвиток приміського залізничного сполучення.

За умовами контракту, 20 зі 100 замовлених вагонів мають бути поставлені до кінця 2021 року, а у наступні 2 роки - ще щонайменше 500 вагонів. Це сучасні вагони, обладнані кондиціонерами, вакуумними туалетами та енергоощадним освітленням. У всіх купе та вбиральнях є кнопки виклику провідника та система сигналізації.

Крім дизель-поїздів та пасажирських вагонів, "Укрзалізниця" планує оновлення парку вантажних вагонів, які збиратимуть, зокрема, на КВБЗ.

Нагадаємо, в межах програми президента "Велике будівництво" також запускається проект City Express для розвитку приміського залізничного сполучення.

    Реклама на dsnews.ua