• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Зеленський відмовився звільнити Татарова: Ніхто не зможе мене примусити

Президент Володимир Зеленський відмовився звільнити Олега Татарова з посади заступника голови Офісу президента України

Олег Татаров
Олег Татаров
Реклама на dsnews.ua

Офіційна відповідь Зеленського був розміщений на сторінці з петицією на сайті Офісу президента, інформує "ДС".

"Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України", — заявив Зеленський.

Петиція з вимогою звільнити Татарова набрала понад 25 тисяч голосів.

Як відомо, Олег Татаров з 2011 року був заступником начальника Головного слідчого управління Міністерства внутрішніх справ. На посаді заступника начальника Головного слідчого управління МВС України у 2011-2014 роках вів кримінальні виробництва проти Тетяни Чорновіл, активістів Автомайдану та інших громадських діячів. У 2014 році після втечі експрезидента Віктора Януковича був звільнений.

5 серпня 2020 президент Володимир Зеленський призначив Татарова на посаду заступника керівника Офісу президента України Андрія Єрмака. В Офісі президента Татарів відповідає за правоохоронні органи, переважно, ДБР і Офіс генпрокурора. Призначення Татарова викликало критику з боку українських громадських діячів, адвокатів, журналістів і політологів.

8 грудня 2020 року НАБУ повідомило Олегу Татарову про підозру в хабарництві у справі про квартири для Національної гвардії. За даними слідства, Татарів, як юрист "Укрбуду", разом з тодішнім власником компанії Максимом Мікітасєм дав хабар у вигляді паркомісця працівникові Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС за заниження вартості житлового комплексу з 81 до 7 млн грн.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua