• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Зеленський відсторонив главу Конституційного Суду

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський відсторонив від виконання обов'язків судді главу Конституційного Суду України Олександра Тупицького, про що раніше просив Офіс генерального прокурора

Про це йдеться у повідомленні Офісу президента, передає "ДС".

"Я підписую цей указ заради відновлення справедливості та вирішення конституційної кризи", — цитує Зеленського його пресслужба.

Чинному главі КСУ оголосили підозру по ст. 384 (введення в оману суду або іншого уповноваженого органу) і ст. 386 (примушування свідка до відмови від дачі показань) Кримінального кодексу.

Підозра пов'язана зі справою, відкритою в 2013 році за фактом незаконного привласнення активів Зуєвського енергомеханічного заводу в Донецькій області. Підприємство зараз знаходиться на території, підконтрольній так званій "Донецькій Народній Республіці".

Тупицький на той момент обіймав посаду глави Донецького апеляційного господарського суду. За версією слідства, він сприяв привласненню активів заводу в судовому порядку.

Нагадаємо, 28 грудня Офіс генерального прокурора направив поштою повідомлення про підозру Олександру Тупицькому у зв'язку з його неявкою на процесуальні дії. Також Офіс генпрокурора направив клопотання президенту України "про відсторонення Тупицького з посади судді Конституційного Суду строком на два місяці".

Як писала "ДС", глава КСУ Олександр Тупицький підготував ряд клопотань до Офісу генпрокурора через виклик його 28 грудня для участі в процесуальних діях. У суді підтвердили, що 24 грудня отримали повістку про виклик Тупицького.

    Реклама на dsnews.ua