• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Зеленський озвучив свої очікування від РНБО

Реклама на dsnews.ua

Рада національної безпеки і оборони України має зайнятися питаннями екологічної безпеки країни, в тому числі і забезпечення мешканців питною водою в необхідних обсягах

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час поїздки до Рівненської області, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Питання збереження та відновлення раціонального використання водних ресурсів потребує розгляду на високому рівні. Ми очікуємо від Ради національної безпеки і оборони рішення щодо питань екологічної безпеки України, одним з питань якої є посилення гарантованого Конституцією України права громадян на достатній життєвий рівень та екологічну безпеку шляхом забезпечення питною водою в необхідних обсягах", — повідомив глава держави.

Зеленський зазначив, що в проекті держбюджету на наступний рік передбачено фінансування для впровадження системи страхування та розширення програм зрошення в Україні, перш за все на півдні. Президент додав, що це можливо зробити також за рахунок державних гарантій.

За результатами зустрічі президент доручив уряду до початку 2021 року опрацювати питання врегулювання нормативно-правової бази з передачі на довгострокове зберігання, використання, утримання та відновлення обʼєктів інженерної інфраструктури водогосподарсько-меліоративного комплексу землекористувачам, які ведуть господарську діяльність на меліорованих землях.

Також до 1 січня 2021 Кабмін має розробити концепцію щодо охорони і відновлення малих і середніх річок України.

Як повідомляла "ДС", раніше секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що у відомстві розглядається можливість інвентаризації всіх артезіанських свердловин в Україні в звʼязку з маловоддям.

    Реклама на dsnews.ua