• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Зеленський перелічив причини, через які неможливо провести вибори в ОРДЛО

Реклама на dsnews.ua

Для проведення місцевих виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей Росія має повернути Україні контроль над кордоном

Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю європейському виданню Politico Europe, повідомляє "ДС" з посиланням на Офіс президента.

"Я можу дати більш розгорнуту відповідь. Я казав і президенту (Франції Еммануелю Макрону — "ДС") Макрону, і канцлеру Німеччини (Ангелі Меркель — "ДС") Меркель, і президенту (Росії Володимиру Путіну — "ДС") Путіну, що в нас не буде там спостерігачів, якщо не буде кордону (під нашим контролем) і ми не зможемо контролювати перебіг виборів. Ніхто із західних спостерігачів не зможе туди приїхати. Тому вибори відкритими там не будуть ніколи", — відповів Президент України на запитання, чи можуть відбутися місцеві вибори на непідконтрольних територіях Донбасу.

Також Зеленський додав, що з точки зору безпекової ситуації на непідконтрольному Донбасі не буде вільного доступу для всіх партій, не працюватиме правоохоронна система.

"Ми не знаємо, що буде відбуватися, якщо не буде (контрольованого Україною – "ДС") кордону між Україною та Росією. Кордон України має контролювати саме українська влада. Я це кажу відкрито. Я вважаю, що по-іншому не може бути. Суспільний вибух у нас в Україні, той чи інший пункт – це просто фізично неможливо", — відзначив глава держави.

Водночас він додав, що в одному з пунктів мінських угод є виведення всіх незаконних військових формувань з території, а потім – передача Україні контролю над кордоном.

"І тоді ми будемо знати, що нічого іншого не відбувається, що там не перебувають якісь інші мілітаризовані формування й вони не повертаються", — відзначив Зеленський.

Нагадаємо, раніше голова Центральної виборчої комісії Олег Діденко на зустрічі з послами країн "Великої сімки" в Україні заявив, що вибори до місцевих органів влади в низці районів Донбасу, які не будуть проводитися 25 жовтня, можуть пройти навесні.

    Реклама на dsnews.ua