• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Зеленський підписав Закон "Про платіжні послуги": що він передбачає

Президент Володимир Зеленський 29 липня підписав Закон "Про платіжні послуги" № 1591-ІХ, ухвалений парламентом 30 червня. Закон спрямований на модернізацію й розвиток ринку платіжних послуг та сприятиме впровадженню інновацій у фінансовій сфері.

https://president.gov.ua/
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила пресслужба глави держави, інформує "ДС".

Як зазначається, документ адаптує українське законодавство до правового поля Європейського Союзу, що "в майбутньому дасть змогу інтегрувати платіжну систему України із системою ЄС".

"Новий закон базується на сучасних вимогах і враховує норми європейських регуляторних актів, зокрема Другої платіжної директиви (PSD2) та Директиви з електронних грошей (EMD). Також документ посилює захист прав споживачів платіжних послуг і забезпечує прозорість їхнього надання. Зокрема, встановлюються вимоги до управління ризиками та аутентифікації користувача", — йдеться у повідомленні.

Згідно із законом, в Україні буде визначено дев’ять категорій надавачів платіжних послуг. З’являться нові учасники ринку – установи електронних грошей, філії іноземних платіжних установ, надавачі послуги з надання відомостей з рахунків, платіжні установи. Існуватиме девʼять платіжних послуг, з яких дві – нефінансові (послуга з ініціювання платіжної операції та послуга з надання відомостей з рахунків).

"Небанківські надавачі платіжних послуг (платіжні установи, установи електронних грошей, поштові оператори та деякі інші надавачі платіжних послуг) зможуть відкривати платіжні рахунки, випускати платіжні картки та електронні гроші. Від небанківських фінансових установ не вимагатиметься участь у платіжних системах для здійснення переказу", — зазначили на Банковій.

Крім цього, НБУ отримає право випускати "цифрову валюту Національного банку України", а також створити регуляторну "пісочницю" – платформу для тестування послуг, технологій та інструментів на платіжному ринку, заснованих на інноваційних технологіях. Її функціонування передбачає тісну взаємодію регулятора зі стартапами та розуміння їхніх потреб.

Також підписаний Зеленським закон створює умови для запровадження в Україні концепції відкритого банкінгу (Open banking). Він має обʼєднати різних надавачів платіжних послуг і технологічні платформи в єдину платіжну екосистему. Планується, що Open banking запрацює в Україні у 2023 році.

"З метою мінімізації кібершахрайства посилюється відповідальність за незаконні дії з платіжними інструментами та засобами доступу до банківських та/або платіжних рахунків, а також вимоги до безпеки платіжних операцій – постачальникам платіжних послуг необхідно буде використовувати посилену аутентифікацію користувачів у визначених випадках", — додали в Офісі президента.

Закон набирає чинності на наступний день після опублікування та вводиться в дію через 12 місяців, за винятком окремих статей.

Як писала "ДС", 28 липня президент Володимир Зеленський запевнив, що з 1 серпня ціни на електроенергію для населення підвищуватися не будуть. Відповідну інформацію він назвав фейком.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua