• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Зеленський підтримав білорусів і налякав Лукашенка Майданом

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський висловився на підтримку білоруського народу, який протестує проти фальсифікації виборів на користь де-факто президента Олександра Лукашенка і засудив насильство по відношенню до учасників акцій

Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтерв'ю австрійському виданню Wiener Zeitung, передає "ДС" з посиланням на Babel.ua.

Зеленський зазначив, що підтримує білоруський народ, який «бореться за свободу і демократію без агресії і насильства».

«Ніхто не кидає каміння, ніхто не підпалює будинки. Багато демонстрантів страждають від жорстокого поводження з боку держави. Для мене важливо, щоб не було кривавої лазні», — сказав він.

На думку президента, Лукашенко має піти назустріч протестувальникам, щоб уникнути ескалації насильства. У зворотному випадку, «якщо держава відмовляється від діалогу з народом, Білорусь може отримати щось на зразок Майдану».

Зеленський також сказав, що Білорусі не вистачає «символічного лідера, навколо якого можуть об'єднатися люди», і підкреслив, що втручання у внутрішні справи цієї країни неприпустимо.

«У будь-якому випадку важливо, щоб білоруси самі вибирали своє майбутнє. Жодній країні не дозволено втручатися у внутрішні справи іншої», — додав він.

Нагадаємо, в Білорусі тривають протести проти фальсифікації результатів президентських виборів 9 серпня, на яких, за офіційними даними, Олександр Лукашенко, який керує країною з 1994 року, набрав 80,1% голосів виборців. Лідер опозиції Світлана Тихановська офіційно набрала 10,1%. Однак є безліч доказів фальсифікації результатів голосування на користь Лукашенка.

Як повідомляла "ДС", 13 вересня під час акцій протесту по всій країні були затримані 774 осіб.

    Реклама на dsnews.ua