• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Зеленський почав тиснути на "слуг народу" через ситуацію з КСУ (АУДІО)

Реклама на dsnews.ua

Президент України Володимир Зеленський надіслав аудіозвернення парламентській фракції "Слуга народу", в якому, зокрема, заявив, що на нього "чекає вирішальний бій"

Звернення, яке триває шість з половиною хвилин, було розіслано у партійному чаті "слуг", інформує "ДС" із посиланням на Lb.ua.

На самому початку Зеленський пояснив такий формат звернення браком часу на спілкування з кожним народним депутатом окремо. Він також зазначає, що "настав час робити складний, але обовʼязковий вибір".

"Дивна поведінка суддів Конституційного суду в лічені години поставила країну на грань катастрофи. Або країна знову буде втягнута в кривавий хаос, або держава знову як система прозорих правил і домовленостей припинить своє існування. Або ми нарешті станемо дійсно потужною політичною силою і скажемо своє слово — "ні". Ні брехні", — йдеться у зверненні президента до нардепів.

Зеленський стверджує, що минулого року йому та його політсилі "вдалося шокувати стару корупційну політику". Президент заявив, що не сумнівається, що нардепів будуть "розгойдувати і спокушати". "Ламати та спокушати вас будуть навіть деякі депутати нашої фракції, на жаль", — підкреслив глава держави.

"Час вимагає від нас правильних емоцій і сміливості… Сьогодні треба показати свою єдність, показати, що ми партія, яка вміє битися за себе, за своє імʼя, за свою політику. Невже ви не бачите, що інші партії, які ще вчора повинні були піти в небуття, стоять осторонь і сміються. Може доведемо, що ми набагато сильніші?" – заявив Зеленський. 

Він додав, що бій іде за імідж та репутацію України, за незворотність змін та неповернення "до вчорашнього дня".

"Ми або доведемо, що є справжньою партією, яка вміє гуртуватися, або доведемо, що такі, як всі… За підсумками сьогоднішніх ваших рішень, голосувань, будемо приймати глобальні рішення, спробуємо жорстко перезавантажити всю систему", – зазначив президент. 

Як писала "ДС", у ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного суду України (КСУ).

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК відповідно до рішення КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій.

Європейський Союз направив лист до Верховної Ради та Офісу президента, в якому йдеться про "занепокоєння і стурбованість" щодо рішення КСУ. Посли країн "Великої сімки" також стурбовані "зусиллями скасувати антикорупційні реформи". 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій. Відповідне рішення було оприлюднено на сайті уряду.

    Реклама на dsnews.ua