• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Зеленський поділився емоціями з приводу Дня Соборності України

Реклама на dsnews.ua

Президент України Володимир Зеленський приніс свої привітання з днем соборності країни

Про це йдеться у повідомленні на Telegram-каналі президента, передає "ДС"

«Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України…», — навів Зеленський цитату із універсалу про обʼєднання УНР і ЗУНР, проголошеного 102 роки тому

За його словами, ця цитата "викликає широкий спектр емоцій".

"Це радість. Радість від великого об’єднання передусім не просто земель чи територій, а об’єднання українців. Це гордість. Гордість за наших предків, які здійснили Акт Злуки, а разом з ним – віковічну мрію всіх борців за єдину, соборну Україну. Це жаль. Через те, що державним діячам не вистачило тоді мудрості й порозуміння, щоб зберегти самостійну Україну", — написав він.

За словами Зеленського, ця цитата також викликає біль.

"Адже сто років потому Крим і частина Донбасу одірвані від єдиної України", — нагадав президент. 

Він додав, що цитата з універсалу також викликає впевненість, "що у майбутньому ми зможемо все подолати і разом станемо творцями нового акта злуки".

"Для цього маємо назавжди вивчити уроки сторічної давнини й ніколи не забувати: щоб стати сильними – потрібно бути єдиними. Щоб стати єдиними – потрібно бути сильними. Досить розділень. Важливо памʼятати, що соборність – це не тільки про територію Одна з найдавніших мрій нашого народу – про єднання – фундаментальна мрія", — заявив президент.

Втім, він зауважив, що "її не можна досягти один раз і назавжди".

"Це постійна робота. Це щоденний рух. Це не щось у минулому, не ідеологічна рамка згори і не досягнення, яке може бути простим", — підкреслив президент.

Також глава держави закликав поважати відмінності та інтереси інших у суспільстві.

"Це завдання вчити себе розрізняти власні емоції і штучно накручені політиками. Поважати відмінності й інтереси інших у суспільстві – тих, хто на тебе не схожий, але з кого разом з тобою і складається наш народ. Та поступатися особистими амбіціями, коли це потрібно для спільного результату", — зазначив Зеленський.

Він нагадав про пожежу у будинку для літніх людей у Харкові що трапилася учора, 21 січня.

"Цьогоріч ми зустрічаємо День Соборності з почуттям глибокого суму й жалоби за нашими співгромадянами, загиблими під час пожежі у Харкові", — написав він.

Президент зазначив, що українців єднають не лише щасливі, а й трагічні сторінки.

За його словами, щодня, а особливо сьогодні, ми повинні гуртуватися, підтримувати одне одного, стояти брат за брата, плече до плеча. 

"Бережімо нашу Україну і будьмо єдині. І в радості. І в горі. І нехай води красеня Дніпра будуть єдиним, що розділяє нас", — написав Зеленський.

Він привітав зі святом "великий та сильний народ".

Нагадаємо, також привітав українців із Днем Соборності і пʼятий президент України Петро Порошенко.

    Реклама на dsnews.ua